17:09 | 25.07.18 | Նորություններ | 20796
Հայաստանում Beeline-ի ՏՏ գծով տնօրեն Ալեքսեյ Կիմն այսօր Սեւանի ափին հանդիպել է «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2018»-ի մասնակիցներին եւ նրանց հետ կիսվել է իր փորձով ու գիտելիքներով, մասնավորապես բլոքչեյն տեխնոլոգիայի վերաբերյալ։
Ալեքսեյ Կիմի հետ հանդիպումն ընթացել է Dialog Session ձեւաչափով, եւ մասնակից ստարտափները հնարավորություն են ունեցել բանախոսին ուղղել իրենց հարցերը, կիսվել գաղափարներով, խորհուրդներ ու գնահատականներ ստանալ։
Նեղ մասնագիտական հարցերից բացի թիմերին հետաքրքրում էին ներդրումներ ներգրավելու, հանրային ելույթներ ունենալու հետ կապված հարցեր, ինչպես նաեւ Երեւանում գործող Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի աշխատանքը։ Նշենք, որ միջոցառման ավարտին ստարտափներից մեկը ստանալու է Beeline Ստարտափ Ինկուբատորում ինկուբացիոն շրջան անցնելու հնարավորություն։
«Հիանալի է այստեղ գտնվելը եւ այսքան ակտիվ ու բանիմաց երիտասարդություն տեսնելը։ Ես շատ հետաքրքիր գաղափարներ լսեցի եւ վստահ եմ, որ դրանցից շատերն անպայման մեծ հաջողություն կունենան։ Հուսով եմ, իմ տված խորհուրդներն էլ կնպաստեն դրան։ Սամմիթի բոլոր մասնակիցներին մաղթում եմ գտնել իրենց ներդրողներին»,- նշել է Beeline-ի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների գծով տնօրեն Ալեքսեյ Կիմը։
«Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2018»-ին մասնակցում է շուրջ 1000 ձեռներեց ամբողջ աշխարհից, այդ թվում՝ 120 ստարտափ թիմեր, ներդրողներ, վենչուրային ֆոնդերի ներկայացուցիչներ, մենթորներ, բիզնես փորձագետներ եւ ոլորտի ներկայացուցիչներ։
Beeline-ն արդեն երկրորդ տարին է հանդես գալիս որպես սամիթի գլխավոր աջակից։ Ընկերությունը սամմիթին աջակցություն է ցուցաբերում «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում՝ այդ թվում մասնակիցներին տրամադրելով ինտերնետ հասանելիություն։

17:09 | 25.07.18 | News | 20754
Beeline Armenia CIO Alexey Kim has joined today Sevan Startup Summit 2018 at the shore of Lake Sevan, Armenia. At the meeting with participants, Kim shared his general knowledge and experience in the sector and focused on blockchain technology.
The startups in attendance of the Dialogue Session with Alexey Kim asked him questions, shared their ideas and received recommendations and assessment.
Apart from sector-specific matters, the startups also wanted to learn how to attract investment, give good public speeches, get a job at Beeline Startup Incubator in Yerevan. It’s worth mentioning that one startup will be admitted into the Beeline incubator at the end of the Sevan summit.
“It is great to be here and see so many active, well-educated young people. I heard some good ideas, so I’m certain many of them will be successful. I hope my recommendations will help with that. I wish all participants of this summit to find investors,” said Alexey Kim.
This is the second successive year that Beeline performs as the main sponsor of the summit. The sponsorship is provided in the framework of cooperation with Startup Armenia Foundation and covers Internet access for summit participants.