17:09 | 25.07.18 | Նորություններ | 20796
Հայաստանում Beeline-ի ՏՏ գծով տնօրեն Ալեքսեյ Կիմն այսօր Սեւանի ափին հանդիպել է «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2018»-ի մասնակիցներին եւ նրանց հետ կիսվել է իր փորձով ու գիտելիքներով, մասնավորապես բլոքչեյն տեխնոլոգիայի վերաբերյալ։
Ալեքսեյ Կիմի հետ հանդիպումն ընթացել է Dialog Session ձեւաչափով, եւ մասնակից ստարտափները հնարավորություն են ունեցել բանախոսին ուղղել իրենց հարցերը, կիսվել գաղափարներով, խորհուրդներ ու գնահատականներ ստանալ։
Նեղ մասնագիտական հարցերից բացի թիմերին հետաքրքրում էին ներդրումներ ներգրավելու, հանրային ելույթներ ունենալու հետ կապված հարցեր, ինչպես նաեւ Երեւանում գործող Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի աշխատանքը։ Նշենք, որ միջոցառման ավարտին ստարտափներից մեկը ստանալու է Beeline Ստարտափ Ինկուբատորում ինկուբացիոն շրջան անցնելու հնարավորություն։
«Հիանալի է այստեղ գտնվելը եւ այսքան ակտիվ ու բանիմաց երիտասարդություն տեսնելը։ Ես շատ հետաքրքիր գաղափարներ լսեցի եւ վստահ եմ, որ դրանցից շատերն անպայման մեծ հաջողություն կունենան։ Հուսով եմ, իմ տված խորհուրդներն էլ կնպաստեն դրան։ Սամմիթի բոլոր մասնակիցներին մաղթում եմ գտնել իրենց ներդրողներին»,- նշել է Beeline-ի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների գծով տնօրեն Ալեքսեյ Կիմը։
«Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2018»-ին մասնակցում է շուրջ 1000 ձեռներեց ամբողջ աշխարհից, այդ թվում՝ 120 ստարտափ թիմեր, ներդրողներ, վենչուրային ֆոնդերի ներկայացուցիչներ, մենթորներ, բիզնես փորձագետներ եւ ոլորտի ներկայացուցիչներ։
Beeline-ն արդեն երկրորդ տարին է հանդես գալիս որպես սամիթի գլխավոր աջակից։ Ընկերությունը սամմիթին աջակցություն է ցուցաբերում «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում՝ այդ թվում մասնակիցներին տրամադրելով ինտերնետ հասանելիություն։

17:09 | 25.07.18 | Новости | 20836
Директор по ИТ Beeline в Армении Алексей Ким поделился сегодня с участниками «Севан Стартап Саммит 2018» своим опытом и знаниями, в частности, относительно технологии блокчейн.
Встреча с Алексеем Кимом прошла в формате Dialog Session и стартапы-участники имели возможность задавать вопросы, делиться идеями, получать советы и оценки.
Команды, в частности, интересовали вопросы, связанные с привлечением инвестиций, возможностью публичных выступлений, а также работой действующего в Ереване Стартап Инкубатора Beeline. По завершении мероприятия один из стартапов получит возможность пройти инкубационный срок в Стартап Инкубаторе Beeline.
«Я услышал очень много интересных идей и уверен, что многие из них будут иметь большой успех. Надеюсь, мои советы также будут этому способствовать. Всем участникам саммита желаю найти инвесторов»,- сказал Алексей Ким.
Саммит в формате палаточного лагеря проходит с 22 по 29 июля и направлен на создание новых путей сотрудничества между стартапами и инвесторами. В нем примут участие около 1000 предпринимателей со всего мира: 120 стартапов, а также инвесторы, представители венчурных фондов, наставники и менторы, бизнес-эксперты и представители отрасли. Для стартапов будут организованы многочисленные обучающие сессии и конкурсы.
Beeline уже второй год выступает в качестве главного партнера саммита. В рамках партнерства с фондом Startup Armenia компания окажет поддержку саммиту, в том числе, предоставив интернет-доступ его участникам.