17:13 | 02.08.18 | Նորություններ | 20514
Առաջնորդության Դպրոցի համայնքի կողմից կազմակերպված կրթական նախագծի շրջանակում շուրջ 100 դպրոցական Գյումրիից այցելել է Հայաստանում Beeline-ի վարչական գրասենյակ եւ ծանոթացել ընկերության աշխատանքին։
Beeline-ի գրասենյակում նրանց համար անցկացվել է շրջայց, որի ընթացքում երիտասարդները պատկերացում են կազմել հեռահաղորդակցության եւ ՏՏ ոլորտներում աշխատող խոշորագույն ընկերություններից մեկի փորձին եւ ոլորտի աշխատաշուկայի առանձնահատկություններին։
Դպրոցականների հետ զրուցել է նաեւ ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը, ով ներկայացրել է իր պատկերացումներն ապագայում պահանջված մասնագիտությունների եւ լավ աշխատանք ունենալու համար անհրաժեշտ գիտելիքների մասին։
«Շատ մասնագիտություններ, որ այսօր պահանջված են, շուտով անհետանալու են, ուստի ձեր նման երիտասարդներին խորհուրդ կտայի լավ մտածել մասնագիտություն ընտրելիս։ Ամեն դեպքում, հաջողության հասնելու համար, վստահաբար կարող եմ ասել, միշտ անհրաժեշտ կլինի լեզուներ իմանալ եւ մշտապես կատարելագործել սեփական գիտելիքներն ու հմտությունները»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը։
Նախագծի շրջանակում Գյումրիից ժամանած երիտասարդների համար կազմակերպվել են տարբեր կրթական, աշխատանքային եւ ընդհանուր ճանաչողական այցեր ու միջոցառումներ։

17:13 | 02.08.18 | Новости | 19543
В рамках образовательного проекта, организованного сообществом Школы лидерства, порядка 100 школьников из Гюмри посетили административный офис Beeline в Армении и ознакомились с работой компании.
В офисе Beeline для них была проведена экскурсия,  в ходе которой участники составили представление об опыте одной из крупнейших компаний в сфере телекоммуникаций и ИТ и особенностях рынка труда в данной сфере.
Со школьниками также провел беседу генеральный директор компании Андрей Пятахин, который поделился мыслями о востребованных профессиях будущего и необходимых знаниях для приобретения хорошей работы.
«Многие профессии, которые сегодня востребованы, но скоро исчезнут, поэтому я бы посоветовал таким молодым людям, как вы, хорошо подумать при выборе профессии. В любом случае мог с уверенностью сказать, что для достижения успеха всегда будет необходимо знать языки и постоянно совершенствовать собственные знания и навыки»,- отметил Андрей Пятахин.