17:30 | 21.05.19 | Նորություններ | 8724
Սպիտակում 30 տարի վագոն-տնակում բնակվող Սահակյանների ընտանիք հայտնվել է գործընկեր կառույցների՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ու Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» ուշադրության կենտրոնում:
Մինչեւ տարեվերջ ընտանիքը կընդգրկվի ընթացիկ տարվա ծրագրում:
«Տարիներ շարունակ, «Հայաստանի Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» հետ, ձգտել ենք լավ օրվա հույս վերադարձնել 150-ից ավելի ընտանիքի: Մարդիկ տարբեր են իրենց կյանքի պատմություններով, ապրում են տարբեր մարզերում, տարբեր պատճառներով հայտնվել են դժվար վիճակում, բայց ունեն նույն խնդիրը: Յուրաքանչյուրի ոտքի կանգնելու փաստը մեզ ոգեւորել է ոչ պակաս, քան ծրագրից օգտվողներին: Երբ ազդարարեցինք այս տարվա մեկնարկը, աջակցելու լուրը շահառուներից մեկին հայտնեցինք անակնկալ հեռախոսազանգով: Այս ընտանիքին էլ դիմում եմ հեռուստատեսության միջոցով. ամուր եղեք: Մինչեւ տարեվերջ, մեր գործընկերների հետ, իրականություն կդարձնենք նաեւ տարիների՝ ձեր երազանքը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:30 | 21.05.19 | Новости | 8779
Семья Саакян из Спитака, проживающая 30 лет в вагончике, оказалась в центре внимания компаний-партнеров ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» в Армении.
До конца года семья будет включена в программу текущего года.
«На протяжении долгих лет, совместно с «Домостроительным центром Фуллер» в Армении, мы стремились вернуть надежду на лучший день более 150 семьям. Все люди разны: у них уникальные истории жизни, они живут в различных областях, оказались в тяжелой ситуации по разным причинам. Однако у них у всех – схожая проблема. Тот факт, что каждый из них смог встать на ноги, воодушевил нас не менее самих участников программы. Объявляя о старте работ текущего года, мы сообщили одному их участников программы о поддержке во время неожиданного телефонного звонка. А к этой семье я обращаюсь по телевидению – будьте стойкими. Мы с нашими партнерами до конца года осуществим вашу многолетнюю мечту»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.