12:44 | 12.08.20 | Նորություններ | 15762
Ucom ընկերությունն իր բաժանորդների անունից 105 միլիոն դրամ կփոխանցի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին՝ հաշվի առնելով վերջինիս գործունեության ուղղությունը եւ արդիականությունը։ Որոշումն ընդունվել է Ucom-ի ֆիքսված կապի բաժանորդների կողմից իրականացված անվճար SMS-քվեարկության եւ զանգերի միջոցով հավաքագրված արդյունքների հիման վրա։
Անանուն SMS-քվեարկությունն իրականացրել է «Նիկիտա Մոբայլ» ընկերությունը՝ 1004 կարճ համարին գումարի տնօրինման վերաբերյալ բաժանորդների կարծիքը հավաքագրելու միջոցով։ 105 մլն դրամը Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին փոխանցելու օգտին քվեարկել է բազմահազար բաժանորդների 74.85 %-ը, իսկ գումարը բաժանորդների միջեւ բաշխելու օգտին՝ 25.15 %։
«Չնայած ընկերության համար այս բարդ ժամանակահատվածին՝ մեծ թվով աշխատակիցների միաժամանակյա հեռանալուն, տեխնիկական եւ ֆինանսական մարտահրավերներին, ընկերությունը շարունակական ջանքեր է գործադրել բոլոր խնդիրները լուծելու ուղղությամբ։ Մենք չէինք ցանկանա, որ ներքին գործընթացների եւ կարգավորման աշխատանքների հետեւանքները տեսանելի դառնային բաժանորդների համար, ինչի համար ներողություն ենք խնդրում։ Մենք իսկապես երախտապարտ ենք մեր բաժանորդներին դրսեւորած համբերատարության, ցուցաբերած ըմբռնման եւ հավատարմության համար, իսկ դրամական միջոցների հատկացման վերաբերյալ որոշումն էլ շնորհակալություն հայտնելու մեր տարբերակն է»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։

12:44 | 12.08.20 | Новости | 15775
Компания Ucom перечислит 105 миллионов драмов в Фонд страхования военнослужащих от имени своих абонентов, учитывая направленность и актуальность деятельности данного Фонда. Решение было принято на основе результатов бесплатного SMS-голосования и опроса посредством звонков, организованных среди абонентов фиксированной связи Ucom.
Анонимное SMS-голосование было организовано при содействии компании «Никита Мобайл», путем сбора мнения абонентов по распоряжению общей суммой, отправляемого на короткий номер 1004. 74,85% из многотысячного числа абонентов проголосовали за перечисление 105 миллионов драмов в Фонд страхования военнослужащих, а 25.15% проголосовали за распределение суммы между абонентами.
«Несмотря на этот сложный для компании период: единовременный уход большого количества сотрудников, технические и финансовые вызовы, компания прилагает постоянные усилия для решения задач по всем направлениям. Мы не хотели бы, чтобы последствия внутренних процессов и стабилизационных работ стали видимыми для абонентов, за что приносим свои извинения. Мы действительно благодарны своим абонентам за проявленные терпение и лояльность, а решение о выделении денежных средств – наш способ выразить свою признательность»,- отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.