16:10 | 02.06.23 | Նորություններ | 16444
«Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ն (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) թողարկել եւ հրապարակային առաջարկի միջոցով տեղաբաշխում է բաժնետոմսեր՝ հնարավորություն տալով յուրաքանչյուրին մասնակցել ընկերության զարգացմանը, կատարել ներդրում, կիսել հաջողությունները եւ դառնալ Team-ի բաժնետեր։
Ընկերությունը նախատեսում է տեղաբաշխել 8 միլիարդ 240 միլիոն դրամ ընդհանուր արժողությամբ 40 միլիոն հատ բաժնետոմս։ Տեղաբաշխումն իրականացվելու է հունիսի 7-ից մինչեւ հոկտեմբերի 31-ը ներառյալ։
«Team Telecom Armenia-ն հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջին ընկերությունն է, որը Հայաստանում իրականացնում է IPO։ Այս քայլով մենք դառնում ենք ավելի բաց ու հանրային, ձեւավորում ենք ավելի թափանցիկ գործելաոճ ու կիսելու ենք մեր հաջողություններն ինչպես բաժանորդների, այնպես էլ ապագա բաժնետերերի հետ։ Թիմային աշխատանքի շնորհիվ վերջին տարիների ընթացքում ընկերությունն ապահովում է ֆինանսական կայուն աճ եւ հաջորդ համարձակ քայլն է անում արդեն ֆինանսական ոլորտում։ Նոր ներդրումների շնորհիվ մեր հավակնոտ ծրագրերն իրականացնելու ենք ավելի արագ՝ միասին զարգացնելով հեռահաղորդակցության, թվային տեխնոլոգիաների ոլորտները եւ երկրի տնտեսությունը»,- նշել է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ներգրավված միջոցներն ընկերությունն ուղղելու է Հայաստանի ողջ տարածքում օպտիկամանրաթելային NGN ցանցի ընդլայնմանը, 5G բջջային ցանցի գործարկմանը եւ միջազգային նոր կապուղիների ակտիվացմանը։ Աշխատելով թվային տեխնոլոգիաների ոլորտում՝ ընկերությունը նաեւ մեծ ուշադրություն է դարձնելու ժամանակակից թվային գործիքների ու լուծումների ներդրմանը եւ այլ հավակնոտ ծրագրերի իրականացմանը։
«Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ի բաժնետոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի` 2023թ. մայիսի 31-ի Թիվ N 1/288Ա որոշմամբ: Բաժնետոմսերի տեղաբաշխողն է «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲ ընկերությունը։ Բաժնետոմսերի ձեռքբերման կարգին, ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին եւ բաժնետոմսերի հրապարակային առաջարկի վերաբերյալ հայտարարությանը կարելի է ծանոթանալ այստեղ։

16:10 | 02.06.23 | Новости | 16438
ОАО «Телеком Армения» (торговая марка: Team Telecom Armenia) выпустило и размещает акции посредством публичного предложения, предоставляя возможность каждому желающему участвовать в развитии компании, инвестировать, вместе делить успех, стать акционером Team.
Компания планирует разместить 40 млн акций общей стоимостью 8 млрд. 240 млн. драмов. Размещение будет осуществляться с 7 июня по 31 октября текущего года.
«Team Telecom Armenia - первая компания в сфере телекоммуникаций, которая проводит IPO в Армении. Этим шагом мы становимся более открытыми и публичными, формируем более прозрачный стиль работы и будем делиться своими успехами как с абонентами, так и с будущими акционерами. Благодаря командной работе в течение последних нескольких лет мы обеспечиваем стабильный финансовый рост и делаем наш следующий смелый шаг уже в финансовом секторе. Благодаря новым инвестициям мы быстрее реализуем наши амбициозные планы, вместе развивая сферу телекоммуникаций, цифровых технологий и экономику страны», - отметил генеральный директор Team Telecom Armenia Айк Есаян.
Компания направит привлеченные средства на расширение оптоволоконной сети NGN по всей Армении, запуск мобильной сети 5G и активацию новых международных каналов. Работая в сфере цифровых технологий, компания также будет уделять большое внимание внедрению современных цифровых инструментов и реализации других амбициозных проектов.
Проспект ОАО «Телеком Армения» зарегистрирован решением Председателя Центрального банка Армении № 1/288А от 31 мая 2023 года. Организатором размещения акций является ЗАО «АМЕРИАБАНК». С порядком приобретения акций, электронной версией проспекта и объявлением о публичном предложении акций можно ознакомиться здесь.