13:56 | 04.04.24 | Նորություններ | 19865
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է Doing Digital միջազգային ամենամյա ֆորումին (DDF), որն այս տարի անցկացվել է «Հնարավորություններին ընդառաջ» խորագրով։
Doing Digital Forum-ը բոլոր նրանց համար է, ովքեր հետաքրքրված են թվային փոխակերպմամբ, դրա ներդրմամբ ու թվային տնտեսության զարգացմամբ:
Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է պանելային քննարկումներից մեկին, որի թեման է թվային փոխակերպումն ու թվային լուծումների կիրառումը բիզնեսի, կրթության ու կառավարման ոլորտներում։
«Այսօր թվային փոխակերպումը պարզապես անհրաժեշտ է բոլոր ոլորտներում, այն կարող է ցանկացած գործընթաց ավելի արդյունավետ, արագ եւ որակյալ դարձնել։ Բայց կարեւոր է, որ կազմակերպությունում բոլորը հասկանան այդ փոխակերպման կարեւորությունն ու հնարավորությունները, հակառակ դեպքում թվային գործիքների ամբողջ կարողությունները չեն օգտագործվի», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Doing Digital Forum-ն այս տարի հյուրընկալել է համաշխարհային թոփ խոսնակներին եւ առաջատար փորձագետներին։ Ֆորումի գլխավոր խոսնակը հայտնի ֆուտուրիստ, բանկինգի նոր հայեցակարգի եւ բեսթսելերներ դարձած մի շարք գրքերի (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) հեղինակ Բրեթ Քինգն է։
«Այս տարի Doing Digital Forum-ում առանձնացվել են այն հնարավորություններն ու նորարարությունները, որոնք տեխնոլոգիաներն ու թվայնացումը բերում են պետական, ֆինանսական եւ տնտեսության տարբեր ոլորտներ։ Մեր նպատակն էր միավորել թվային տնտեսության տարբեր դերակատարների ջանքերը՝ Հայաստանը դարձնելու տարածաշրջանային հանգույց, որտեղ ֆինանսական տեխնոլոգիաներն ու թվային բիզնեսն ունեն լայն կիրառություն», - ասել է Doing Digital պլատֆորմի հիմնադիր Տաթեւիկ Սիմոնյանը։
DDF24-ը հյուրընկալել է ավելի քան 20 խոսնակի աշխարհի տարբեր անկյուններից, որոնք ներկայացրել են ՀՀ Կենտրոնական բանկն ու Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալությունը, Սինգապուրի սոցիալական գիտությունների համալսարանը, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը, Visa, Deloitte, ICDT Global, Moven, Just Better, People Growth Organization, SPRING PR, Ameriabank, ArCa, Ucom, Balchug Capital, Apricot Capital, Fastex, Ucraft եւ Hoory ընկերությունները։ Միջոցառման կազմակերպիչը SPRING PR ընկերությունն է։

13:56 | 04.04.24 | Новости | 19876
Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян принял участие в международном ежегодном форуме Doing Digital, который в этом году проходил по теме «Навстречу возможностям».
Doing Digital Forum проводится для всех тех, кто интересуется цифровой трансформацией, внедрением цифровых технологий и развитием цифровой экономики.
Ральф Йирикян выступил в ходе форума в качестве спикера на одном из панельных обсуждений, которое было посвящено цифровой трансформации и применению цифровых технологий в сфере бизнеса, образования и менеджмента.
«Сегодня цифровая трансформация стала необходимостью во всех сферах, она может сделать любой процесс более эффективным, быстрым и качественным. Только важно, чтобы все в организации осознавали значимость трансформации и ее возможности, иначе преимущества цифровых технологий не будут использоваться в полную силу», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Doing Digital Forum в этом году отличился участием топ-спикеров и экспертов мирового уровня. Основным спикером мероприятия стал известный футурист, автор новой концепции банкинга и ряда бестселлеров (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) Брет Кинг.
«В этом году на форуме Doing Digital обсуждались возможности и инновации, которые появляются в государственной, финансовой и экономической сферах благодаря технологиям и цифровым решениям. Нашей целью было объединить усилия разных акторов цифровой экономики, чтобы сделать Армению региональным центром, где финансовые технологии и цифровой бизнес пользуются широким применением», - сказала основательница платформы Doing Digital Татевик Симонян.