18:00 | 24.06.24 | Նորություններ | 15382
Տարիների փորձը կիսելու Վիվա-ՄՏՍ-ի պատրաստակամությունը մեծ ներդրում է աշխատող-գործատու օղակում առաջընթաց արձանագրելու համար: 2015 թվականից իրականացվող «Viva University» ծրագիրը կարեւոր հարթակ է՝ բուհերի ուսանողների մասնագիտական կողմնորոշման համար: Դրան մասնակցելու հնարավորություն են ստանում ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլեւ` մարզերի ուսանողները, ինչը կարեւոր է նաեւ մայրաքաղաքից դուրս մասնագիտական կարողությունների զարգացման հարցում:
Ինը տարվա ընթացքում տեսական, գործնական գիտելիքներ, անհրաժեշտ հմտություններ եւ զարգացման մեկնարկային հնարավորություն է ստացել ավելի քան երեք հարյուր շրջանավարտ: Վաճառքի եւ բաժանորդների սպասարկման, իսկ վերջին տարիներին նաեւ ՏՏ ոլորտում գիտելիք ու հմտություն ձեռք բերած 45 երիտասարդ ավարտական հավաստագիր է ստացել, ինչը փորձառության փաստ եւ առավելություն է՝ աշխատաշուկա մտնելու համար: Լավագույններից 13-ը համալրել է Վիվա-ՄՏՍ-ի շարքերը:
Քառասունհինգ հոգուց բաղկացած ուսանողների հերթական խումբը նախ անցնելու է տեսական, ապա՝ գործնական դասընթացներ: Ուսանողներն իրենց նախընտրելի կամ բնակության վայրին մոտ գտնվող սպասարկման կենտրոններում ձեռք են բերելու բաժանորդի հետ հաղորդակցման եւ բարեկիրթ սպասարկման հմտություն:
«Որեւէ տեղ աշխատելու եւ հաջողված մասնագետ լինելու համար, տեսական եւ գործնական գիտելիքներին զուգահեռ, անհրաժեշտ է անընդհատ սովորելու պատրաստակամություն, պատասխանատվություն, հետեւողականություն, նպատակասլացություն, թիմում աշխատելու, միմյանց հարգելու եւ արդյունավետ համագործակցության հմտություն: Այս կրթական ծրագիրն այդ ամենին տիրապետելու հնարավորություն է: Դուք տեսնելու եք, թե ինչպես են միմյանց հետ աշխատում Վիվա-ՄՏՍ-ի տարբեր վարչությունների եւ նույն թիմում ամենօրյա ռեժիմով հաղորդակցվող աշխատակիցները: Ձեզ սպասում է հաճախորդների հետ շփվելու, նրանց արդյունավետ առաջարկ ներկայացնելու եւ բարձրակարգ սպասարկելու՝ հետաքրքիր աշխատանք: Ձգտե՛ք հասնելու լավագույն արդյունքի: Ի դեպ, նախորդ տարվա մեր շրջանավարտներից լավագույն տասներեքը համալրել են Վիվա-ՄՏՍ-ի շարքերը»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Մայրաքաղաքում եւ մարզերում «Viva University» կրթական ծրագրի երկամսյա դասընթացներն իրականացվում են Վիվա-ՄՏՍ-ի Մարդկային ռեսուրսների եւ Բաժանորդների սպասարկման վարչությունների համատեղ ջանքերով:

18:00 | 24.06.24 | Новости | 15377
В рамках которой студенты вузов Армении получают возможность углубить уже имеющиеся теоретические знания и получить практические навыки, необходимые для профессионального роста и личностного развития при поступлении на работу.
Реализуемая с 2015 года образовательная программа «Viva University» является важным инструментом для профессиональной ориентации, развития профессиональных и коммуникативных навыков. Возможность участвовать в программе имеют студенты столичных, а также региональных учебных заведений: в компании считают, что создание равных условий получения образования для студентов всей страны имеет принципиальное значение для равномерного развития рынка труда в Армении.
За девять лет осуществления образовательной программы курс прошли более трехсот выпускников вузов Армении. Сорок пять молодых людей, хорошо зарекомендовавших себя в сферах продаж и клиентского обслуживания, а за последние несколько лет также - в сфере информационных технологий, получили сертификаты о прохождении соответствующей практики, необходимой для трудоустройства. Тринадцать лучших из участников поступили на работу в Вива-МТС. Очередной поток участников, состоящий из 45 студентов, уже окончил теоретическую и практическую часть программы. На предстоящем этапе программы студентам будет предоставлена возможность развивать практические навыки общения с клиентами и узнать о принципах клиентоориентированного обслуживания в центрах обслуживания компании, расположенных в близи от места проживания либо по выбору участника.
«Где бы вы ни работали, чтобы быть успешным специалистом, наряду с теоретическими и практическими знаниями необходимы такие качества, как постоянная готовность учиться, чувство ответственности, последовательность, целеустремленность, умение работать в команде, уважение к коллегам и стремление к конструктивности в совместной работе. Эта образовательная программа – возможность приобрести все эти навыки. Вы увидите, как сотрудники разных отделов Вива-МТС работают в одной команде и строят свои отношения с коллегами и партнерами. Вам предстоит увлекательная работа с клиентами, вы узнаете, как представлять услуги и товары клиентам, как качественно общаться с покупателями. Ставьте высокие цели и стремитесь к ним. Тринадцать лучших выпускников прошлогодней программы уже пополнили ряды сотрудников Вива-МТС и хочется пожелать удачи всем вам», − заметил генеральных директор Вива-МТС Армен Аветисян.
Двухмесячная образовательная программа «Viva University» в столице и регионах реализуется благодаря совместным усилиям отделов кадров и обслуживания абонентов Вива-МТС.