10:15 | 14.12.09 | Նորություններ | 4608
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը ֆինանսավորել է «Զվարթնոց» պատմաճարտարապետական արգելոց-թանգարանում բրայլյան այբուբենով վահանակների տեղադրումը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամլո ծառայությունում, տեսողության խնդիրներ ունեցողների համար նախատեսված վահանակները ներկայացված են 5 լեզվով` հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն, իտալերեն եւ ֆրանսերեն:
Ընկերությունում նշել են, որ Բրայլի գրատիպով վահանակներ կտեղադրվեն նաեւ Գառնիում, Գեղարդում, Ամբերդում, Արենիում, Նորավանքում, Նորատուսում, Խոր Վիրապի համալիրում եւ այլուր:

10:15 | 14.12.09 | Новости | 4609
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» профинансировал установку в историко-архитектурном заповеднике-музее «Звартноц» информационных панелей, набранных азбукой Брайля.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «ВиваСелл-МТС», информационные панели для людей, имеющих проблемы со зрением, представлены на 5 языках - армянском, английском, русском, итальянском и французском.
В компании отметили, что в будущем информационные панели, набранные азбукой Брайля, будут установлены также в Гарни, Гегарде, Амберде, Арени, Нораванке, Норатусе, Хор Вирапе и др.