13:24 | 15.12.09 | Նորություններ | 3784
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը դարձել է Երեւանի «Հատիս» բասկետբոլի կանանց ակումբի 2010թ. գլխավոր եւ բացառիկ հովանավորը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում համապատասխան համաձայնագիր են ստորագրել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ ակումբի խորհրդի անդամ Արթուր Մինասյանը:
Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, լինելով Հայաստանում սպորտի գործընկերը` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը վստահ է, որ անհրաժեշտ է օժանդակել հայրենական բասկետբոլի զարգացմանը:
«Սպորտում, ինչպես եւ բիզնեսում, կարեւորը հաղթանակն է, իսկ «Հատիսի» հաջողությունները նաեւ մեր հաջողություններն են: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի հիմնական նպատակը սպորտին աջակցելու գործում երիտասարդ սերնդի համար կայուն զարգացում ապահովելն է: Մենք պետք է մեր երեխաների գիտակցությանը հասցնենք հաղթելու ցանկությունը»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանն ասել է, որ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի աջակցությունը «Հատիսին» թույլ կտա ներգրավել լավագույն մարզիկներին եւ բարձրացնել խաղի որակը:

13:24 | 15.12.09 | Новости | 4589
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» стал генеральным и эксклюзивным спонсором ереванского женского баскетбольного клуба «Атис» на 2010 год.
Как сообщает агентство Медиамакс, соответствующее соглашение подписали сегодня в Ереване гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян и член совета клуба Артур Минасян.
По словам Ральфа Йирикяна, будучи партнером спорта в Армении, «ВиваСелл-МТС» уверен, что необходимо содействовать развитию отечественного баскетбола.
«В спорте, как и в бизнесе, главное - победа, а успехи «Атис» - наши успехи. Главная цель «ВиваСелл-МТС» в содействии спорту - обеспечение стабильного развития для молодого поколения. Мы должны донести до сознания наших детей желание побеждать», - сказал Ральф Йирикян.
Председатель Федерации баскетбола Армении Грачья Ростомян сказал, что поддержка со стороны «ВиваСелл-МТС» позволит «Атис» привлечь лучших спортсменок и повысить качество игры.