13:24 | 15.12.09 | Նորություններ | 3784
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը դարձել է Երեւանի «Հատիս» բասկետբոլի կանանց ակումբի 2010թ. գլխավոր եւ բացառիկ հովանավորը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում համապատասխան համաձայնագիր են ստորագրել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ ակումբի խորհրդի անդամ Արթուր Մինասյանը:
Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, լինելով Հայաստանում սպորտի գործընկերը` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը վստահ է, որ անհրաժեշտ է օժանդակել հայրենական բասկետբոլի զարգացմանը:
«Սպորտում, ինչպես եւ բիզնեսում, կարեւորը հաղթանակն է, իսկ «Հատիսի» հաջողությունները նաեւ մեր հաջողություններն են: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի հիմնական նպատակը սպորտին աջակցելու գործում երիտասարդ սերնդի համար կայուն զարգացում ապահովելն է: Մենք պետք է մեր երեխաների գիտակցությանը հասցնենք հաղթելու ցանկությունը»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանն ասել է, որ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի աջակցությունը «Հատիսին» թույլ կտա ներգրավել լավագույն մարզիկներին եւ բարձրացնել խաղի որակը:

13:24 | 15.12.09 | News | 4507
Yerevan /Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile connection operator became the general and exclusive sponsor of “Hatis” Yerevan female basketball club for 2010.
Mediamax reports that the corresponding agreement was signed in Yerevan today by the General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian and the member of Club Council Artur Minasyan.
According to Ralph Yirikian, being the partner of sport in Armenia, “VivaCell-MTS” is sure that there is the necessity to assist development in the country.
“In sport, just like in business, the most important is victory, and the achievements of “Hatis” are our achievements. The main goal of “VivaCell-MTS” in assisting sport is to secure stable development for the young generation. We should make our children understand that they should want to win”, Ralph Yirikian stated.
Chairman of Basketball Federation of Armenia Hrachya Rostomyan stated that support from the part of “VivaCell-MTS” will allow “Hatis” attracting the best sportswomen and improving the quality of game.