09:56 | 08.04.10 | Նորություններ | 4269
Երեւան/Մեդիամաքս/. Armenian Datacom Company (ADC) ինտերնետ-պրովայդերը ձեռք է բերում Alcatel-Lucent ընկերության լուծումը IP-հոսքերի առավել բարելավված կառավարման համար` հաճախորդների սպասարկման որակի միաժամանակյա ապահովմամբ եւ ցանցի ծախսերի հսկողությամբ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ADC-ի մամուլի ծառայությունում, լուծման մատակարարման պայմանագիրը ստորագրվել է` համաձայն Alcatel-Lucent-ի հետ դեռեւս 2006թ. կնքված Armenian Datacom Company-ի համար IP/MPLS ցանցի կառուցման շրջանակային համաձայնագրի:
«Մեր ցանցի արդյունավետության եւ անդադար հասանելիության երաշխավորման համար մենք որոշեցինք ձեռք բերել Alcatel-Lucent ընկերության լուծումը, որը համապատասխանում է IP/MPLS մեր ցանցային ենթակառուցվածքի պահանջներին եւ մեզ հնարավորություն է տալիս կառավարել անցանելիության շերտի աճող պահանջարկով` ապահովելով մեր պատվիրատուներին առավել բարձր սպասարկելու որակ»,- հայտարարել է ADC-ի տեխնիկական տնօրեն Վահե Խաչիկյանը:
«Մենք ADC-ին կտրամադրենք տնտեսող եւ արդյունավետ մեթոդ ցանցի մտավոր մակարդակի բարձրացման եւ նոր ծառայությունների ներմուծման համար` ի պատասխան գործարարության նոր պահանջների»,- նշել է Վրաստանում եւ Հայաստանում Alcatel-Lucent ընկերության ղեկավար Էդգար Գրիգորյանը:

09:56 | 08.04.10 | Новости | 4266
Ереван/Медиамакс/. Интернет-провайдер Armenian Datacom Company (ADC) приобрел решение Alcatel-Lucent для управления потоками IP-трафика с одновременной поддержкой качества обслуживания клиентов и контролем над расходами сети.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ADC, контракт на поставку был подписан в соответствии с рамочным соглашением на построение IP/MPLS-сети для Armenian Datacom Company, заключенным с Alcatel-Lucent еще в 2006 году.
«Чтобы гарантировать эффективность и непрерывную доступность нашей сети, мы решили приобрести решение Alcatel-Lucent, которое отвечает требованиям нашей сетевой инфраструктуры IP/MPLS и дает возможность управлять растущим спросом, обеспечивая более высокое качество обслуживания наших заказчиков», - заявил технический директор ADC Ваге Хачикян.
«Мы предоставим ADC экономичный и эффективный метод повышения интеллектуального уровня сети и внедрения новых услуг в ответ на новые требования бизнеса», - отметил глава Alcatel-Lucent в Грузии и Армении Эдгар Григорян.