09:56 | 08.04.10 | Նորություններ | 4269
Երեւան/Մեդիամաքս/. Armenian Datacom Company (ADC) ինտերնետ-պրովայդերը ձեռք է բերում Alcatel-Lucent ընկերության լուծումը IP-հոսքերի առավել բարելավված կառավարման համար` հաճախորդների սպասարկման որակի միաժամանակյա ապահովմամբ եւ ցանցի ծախսերի հսկողությամբ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ADC-ի մամուլի ծառայությունում, լուծման մատակարարման պայմանագիրը ստորագրվել է` համաձայն Alcatel-Lucent-ի հետ դեռեւս 2006թ. կնքված Armenian Datacom Company-ի համար IP/MPLS ցանցի կառուցման շրջանակային համաձայնագրի:
«Մեր ցանցի արդյունավետության եւ անդադար հասանելիության երաշխավորման համար մենք որոշեցինք ձեռք բերել Alcatel-Lucent ընկերության լուծումը, որը համապատասխանում է IP/MPLS մեր ցանցային ենթակառուցվածքի պահանջներին եւ մեզ հնարավորություն է տալիս կառավարել անցանելիության շերտի աճող պահանջարկով` ապահովելով մեր պատվիրատուներին առավել բարձր սպասարկելու որակ»,- հայտարարել է ADC-ի տեխնիկական տնօրեն Վահե Խաչիկյանը:
«Մենք ADC-ին կտրամադրենք տնտեսող եւ արդյունավետ մեթոդ ցանցի մտավոր մակարդակի բարձրացման եւ նոր ծառայությունների ներմուծման համար` ի պատասխան գործարարության նոր պահանջների»,- նշել է Վրաստանում եւ Հայաստանում Alcatel-Lucent ընկերության ղեկավար Էդգար Գրիգորյանը:

09:56 | 08.04.10 | News | 4185
Yerevan/Mediamax/. Armenian Datacom Company (ADC) internet provider has selected Alcatel-Lucent to manage the IP traffic flows while maintaining quality of experience (QoE) for customers and keeping network costs under control.
As Mediamax was informed in the press service of ADC, the contract for the supply has been signed within the frame agreement, signed in 2006 with Alcatel-Lucent, for the roll-out of the ADC’s IP/MPLS network.
“In order to guarantee the efficiency and the availability of our network, we have opted for an Alcatel-Lucent’ solution that fits with our IP/MPLS network infrastructure and enables us to manage the increasing bandwidth demand by ensuring a higher quality of service for our customers,” said Vahe Khachikyan, CTO Armenian Datacom.
“We will provide ADC with a cost effective way to add intelligence to their network and offer new services in response to business drivers,” said Edgar Grigorian, CSO Alcatel-Lucent in Georgia and Armenia.