16:59 | 12.10.11 | Նորություններ | 4610
Երեւան/Մեդիամաքս/. Շուտով ԱրմենՏել-ի ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդները կկարողանան տարբեր սակագնային պլանների անցնել:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) անդամ Սամվել Արաբաջյանն այսօր ասել է, որ այս հարցի քննարկումը ՀԾԿՀ-ում տեղի կունենա հոկտեմբերի 19-ին:
Սամվել Արաբաջյանի խոսքով, ֆիքսված ցանցի սակագնային պլանների հիմնական նպատակային խումբը մարզերի բնակիչներն են, քանի որ ԱրմենՏել-ի ֆիքսված ցանցում միջազգային զանգերի սակագները կազմում են 20 դրամ մեկ րոպեի դիմաց, ինչը մրցունակ սակագին չէ եւ հանգեցնում է ձայնային տրաֆիկի նվազեցմանը:
«Ֆիքսված հեռախոսակապի շուկայում գերիշխող ԱրմենՏել ընկերությունը գիտակցել է սակագների ձեւավորման մեջ ճկունություն մտցնելու անհրաժեշտությունը` մարզերում իր ֆիքսված ցանցից օգտվելու ակտիվացման նպատակով, եւ որոշվել է նոր սակագնային պլաններում նվազեցնել միջքաղաքային զանգերի արժեքը, միաժամանակ կրճատելով անվճար րոպեների քանակը եւ պահպանելով բաժանորդային վճարի ընթացիկ չափը», - ասել է Սամվել Արաբաջյանը:
Նա նշել է, որ չնայած ՀԾԿՀ-ն ֆիքսված հեռախոսակապի տրամադրման շուրջ 50 արտոնագրեր է տվել, փաստացիորեն դրանք տրամադրվում են միայն 5-6 ընկերությունների կողմից, ընդ որում` միայն Երեւանում, իսկ մարզերում ԱրմենՏելը շարունակում է միակ խաղացողը մնալ:

16:59 | 12.10.11 | Новости | 4606
Ереван/Медиамакс/. В скором времени абоненты фиксированной телефонной сети Арментел смогут переключаться на различные тарифные планы.
Как сообщает Медиамакс, член Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении Самвел Арабаджян сказал сегодня, что обсуждение данного вопроса в КРОУ состоится 19 октября.
По словам Самвела Арабаджяна, основная фокус-группа тарифных планов в фиксированной сети - жители регионов, поскольку тариф на междугородные звонки в фиксированной сети Арментел составляет 20 драмов в минуту, что не является конкурентным тарифом и приводит с снижению голосового трафика.
«Арментел, доминирующая на рынке фиксированной связи, осознала необходимость внесения гибкости в формирование тарифов для активизации пользования своей фиксированной сетью в регионах, и было решено снизить в новых тарифных планах стоимость междугородных звонков, сократив при этом количество бесплатных минут и сохранив текущий размер абонентской платы», - сказал Самвел Арабаджян.
Он отметил, что хотя КРОУ выдала около 50 лицензий на предоставление услуг фиксированной связи, их фактически предоставляют лишь 5-6 компаний, притом только в Ереване, а в регионах Арментел остается единоличным игроком.