«ՏՀՏ լիդերների հանդիպում» ֆորում (արխիվային լուսանկար)
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 28-30-ը Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) Ստեփանակերտում կանցկացնի «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում» ֆորումը` նվիրված Արցախի տեխնոլոգիական զարգացման խնդիրներին:
Ֆորումի օրակարգային հարցերից են` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում կրթության եւ աշխատուժի զարգացման խնդիրները, ԼՂՀ Տեխնոլոգիական ձեռներեցության ենթակառուցվածքների զարգացման խնդիրները, տեխնոլոգիական լուծումները ԼՂՀ արդյունաբերության համար, ԼՂՀ տեխնոլոգիական զարգացման ներկան ու հեռանկարները:
Միջոցառման բացումը կիրականացնի ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը: Ֆորումին կմասնակցեն ՏՀՏ ոլորտի հայաստանյան ընկերությունների, պետական, հասարակական, միջազգային կազմակերպությունների շուրջ 60 ներկայացուցիչներ։

форум лидеров ИКТ сектора (Архивное фото)
Ереван/Медиамакс/. 28-30 октября Союз ИТ-компаний Армении (UITE) проведет в Арцахе форум лидеров ИКТ сектора, посвященный вопросам технологического развития НКР.
На повестке форума - вопросы развития образования и рынка труда в сфере информационных технологий, технологические решения для промышленности НКР, настоящее и перспективы технологического развития Арцаха.
Откроет мероприятие президент НКР Бако Саакян. В работе форума примут участие около 60 представителей армянских компаний ИКТ-сектора, государственных, общественных и международных организаций.
Проведению форума содействуют министерство экономики Армении и министерство экономического развития НКР.