09:45 | 18.07.12 | Նորություններ | 2793
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարիսա Մայերը Yahoo!-ի նոր գլխավոր տնօրենն է` վերջին 12 ամիսների ընթացքում դառնալով ընկերության արդեն 3-րդ ղեկավարը:
Ինչպես այսօր գրում է РБК Daily-ն, անցյալ 13 տարիները Մարիսա Մայերն աշխատել է Google-ում, որտեղ ճանապարհ է անցնել սովորական ինժեներից մինչեւ ընկերության փոխնախագահ: Ներկայումս նա պետք է վերակենդանացնի Yahoo!-ն` գովազդի եւ ինտերնետ որոնման երբեմնի առաջատարին, որը զիջում է Facebook-ի եւ Google-ի հետ մրցակցային պայքարում:
37-ամյա Մարիսա Մայերը Google-ի համահիմնադիր Լարի Փեյջի նախկին ընկերուհին է: Նա Սթենֆորդի համալսարանի մագիստրոսի կոչում ունի, հաճախ կազմակերպում է երեկույթներ Սիլիկոնյան հովտի թոփ մենեջմենթի համար:
Yahoo!-ի տնօրենների խորհրդին չի կանգնեցրել անգամ այն փաստը, որ Մարիսա Մայերը հղի է եւ պետք է ծննդաբերի հոկտեմբերի սկզբին: Նա խոստացել է, որ արձակուրդ կվերցնի ընդամենը մի քանի շաբաթով:

09:45 | 18.07.12 | Новости | 2785
Ереван /Медиамакс/. Марисса Майер станет новым гендиректором Yahoo!, став уже третьим главой компании за последние 12 месяцев.
Как пишет сегодня РБК Daily, предыдущие 13 лет Марисса Майер проработала в Google, где прошла путь от простого инженера до вице-президента. Теперь ей предстоит реанимировать корпорацию - некогда лидера интернет-поиска и рекламы, которая проигрывает конкурентную борьбу с Facebook и Google.
37-летняя Марисса Майер - бывшая подруга сооснователя Google Ларри Пэйджа. Она обладает степенью магистра Стэнфордского университета, является главной модницей и хозяйкой самых известных вечеринок для топ-менеджмента Силиконовой долины.
Совет директоров Yahoo! не остановил даже тот факт, что Марисса Майер беременна и должна родить в начале октября. Она пообещала, что уйдет в декретный отпуск всего на несколько недель.