13:31 | 23.08.12 | Նորություններ | 4191
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ), Կոնվերս բանկի  եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի աջակցությամբ էքստրեմալ տարբեր մարզաձեւերի 10 թիմ Հայաստանից կմասնակցի Batumi Extreme Fest 2012 էքստրեմալ մարզաձեւերի միջազգային 2-րդ փառատոնին:
Օգոստոսի 23-ից 26-ը անցկացվող մրցումներին կմասնակցեն մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից եւ այլ երկրներից: 40 հայ մարզիկներ կցուցադրեն իրենց վարպետությունը արտաճանապարհային մեքենաներ վարելու` Jeep-Trial մարզաձեւի Standart, Monster, Extreme դասերում, ինչպես նաեւ մոտոկրոսի եւ ռաֆթինգի մրցումներում, հայտնել են Արմենտելից:
«ԱրմենՏել-ի անունից ցանկանում եմ, որ մեր մարզիկների հաջող ելույթները ցուցաբերեն թիմային ոգի, փոխօգնություն եւ հաղթանակի անսասան ձգտում:  Երիտասարդների մոտ հենց այդ հատկանիշների արտահայտմանն է ձգտում ԱրմենՏելը, սատարելով երիտասարդության շրջանում անցկացվող մարզական տարբեր նախաձեռնություններն ու նախագծերը», - նշել է Արմենտել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Jeep Trial-ը բնական եւ արհեստական խոչընդոտներով ճանապարհին մեքենա վարելու մրցույթ է: Jeep Trial առաջնության ժամանակ ճանապարհը հաղթահարելու հիմնական չափանիշներն են արագությունը եւ հստակությունը: Ռաֆթինգը լեռնային գետերով կամ թիավարման արհեստական ջրանցքներով արագընթաց վարում է 2, 4 կամ  6-տեղանող փչովի նավակներով:

13:31 | 23.08.12 | Новости | 4192
Erewan/Mediamaks/. При содействии АрменТел (торговая марка Beeline), Конверс банка и ассоциации экстремального спорта «Адреналин» десять команд по различным видам экстремального спорта из Армении примут участие во втором международном фестивале Batumi Extreme Fest 2012.
Организатором авто-мото фестиваля выступает ассоциация экстремального спорта Грузии Geoextreme. В соревновании, которое пройдет с 23 по 26 августа 2012 года, примут участие спортсмены из Армении, Грузии, России, Украины и ряда других стран. Армянские спортсмены в составе 40 человек покажут свое мастерство в спортивных дисциплинах экстремального вождения внедорожников Jeep-Trial в классах Standart, Monster, Extreme, а также в соревнованиях по мотокроссу и рафтингу, сообщили в Арментел.
«От имени АрменТел я желаю нашим спортсменам удачно выступить на предстоящем мероприятии, продемонстрировать командный дух, взаимовыручку и неумолимое стремление к победе. Именно эти качества АрменТел стремится воспитать среди молодежи, поддерживая различные спортивные инициативы и проекты для подрастающего поколения», - отметил гендиректор компании Игорь Климко.
Jeep-Trial - автомобильное соревнование на дороге с искусственными и естественными препятствиями проводится на скорость и мастерство преодоления трассы, которая разделена на секции. Цель соревнования - прохождение трассы через обозначенные курсовые ворота за минимальное время. Рафтинг — спортивный сплав по горным рекам и искусственным гребным каналам на 6-ти, 4-ех и 2-местных надувных судах (рафтах).