00:50 | 14.11.12 | Նորություններ | 2600
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ռուսաստանցի հայտնի բլոգեր եւ ստարտաթ-մենեջեր Անտոն Նոսիկն այսօր հայտնել է, որ իր Skype-ի աքաունթը կոտրել են:
«Հենց նոր իմ Skype-ը կոտրեցին` օգտագործելով սերվիսի սկզբունքային խոցելիությունը, որը թույլ է տալիս երրորդ անձանց ստանալ յուրաքանչյուր աքաունթի համար գաղտնաբառի փոփոխման կոդ պատահական ընտրված փոստային հասցեին», - իր բլոգում գրել է Անտոն Նոսիկը:
Նա նշել է, որ ընթացիկ գրառումը կոտրվել է առանց սերվիսը կոտրելու եւ առանց գաղտնաբառեր ընտրելու:
«Պաշտպանվելու միայն մեկ միջոց է մտքիս գալիս. գրանցել Skype աքաունթը այնպիսի էլեկտրոնային փոստի հասցեից, որը ոչ մի տեղ չի երեւացել, եւ հայտնի է բացառապես սեփականատիրոջը», - նշել է Նոսիկը:

00:50 | 14.11.12 | Новости | 2621
Ереван/Медиамакс/. Известный российский блогер и стартап-менеджер Антон Носик сообщил сегодня, что его Skype-аккаунт был взломан.
«У меня только что взломали Skype с использованием некоей принципиальной уязвимости сервиса, позволяющей третьим лицам получить код для смены пароля к любому аккаунту на произвольно выбранный почтовый адрес», написал в своем блоге Антон Носик.
Он отмечает, что учетная запись была взломана без взлома сервиса и без подбора паролей.
«Мера защиты приходит в голову только одна: регистрировать аккаунт Skype с такого адреса электронной почты, который нигде не засвечен, и никому, кроме владельца, не известен. В этом случае злоумышленник не сможет его вычислить и подобрать. Не берусь предположить, сколько времени потребуется администрации сервиса на заделывание этой дырки в системе», - отметил Носик.