15:09 | 17.06.13 | Նորություններ | 4830
Հունիսի 15-ից մինչեւ սեպտեմբերի 15-ը Orange-ն առաջարկում է Վրաստանում, Իտալիայում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում եւ Թուրքիայում օգտվել ռոմինգի մուտքային զանգերի 65 դրամ/րոպե սակագնից:
Այս երկրներում ռոմինգի մյուս ծառայությունների համար՝ ելքային զանգեր դեպի Հայաստան կամ այլ ուղղություններով, SMS եւ GPRS, գործում է Orange Գոտու հատուկ՝ 250 դրամ սակագինը: Այս սակագներից օգտվելու համար պարզապես անհրաժեշտ է միանալ նշված երկրներում Orange-ի գործընկեր օպերատորների ցանցին. Վրաստանում՝ Geocell, Իտալիայում՝ Wind, Ֆրանսիայում եւ Իսպանիայում՝ Orange եւ Թուրքիայում` TurkCell, հայտնել են ընկերությունում:
«Ռոմինգը ոչ թե շքեղություն է, այլ պարզապես հարմարավետություն, որը կարող է հասանելի լինել բոլորին: Ի հավելումն Orange Գոտու աննախադեպ սակագների՝ մենք ամռան ընթացքում հատուկ առաջարկ ենք պատրաստել ամենատուրիստական ուղղությունների համար»,- ասել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Orange-ը ստեղծել է ռոմինգի Orange Գոտին, որի մեջ են մտնում 21 երկրներ, ինչպիսիք են ԱՄՆ-ը, Ֆրանսիան, Լեհաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Ավստրիան, Իսպանիան, Ուկրաինան եւ այլն: Orange Գոտում ներառված բոլոր օպերատորների ցանկը կարելի է գտնել հետեւյալ հղումով` http://orangearmenia.am/roaming/orange-zone/:
Orange Գոտում ռոմինգի 250 դրամ սակագնից օգտվելու համար անհրաժեշտ է մեկնելուց առաջ հավաքել *121# եւ հետեւել հրահանգներին:

15:09 | 17.06.13 | Новости | 4850
С 15 июня до 15 сентября Orange Armenia предлагает воспользоваться входящими звонками в роуминге за 65 драм/мин в Грузии, Италии, Франции, Испании и Турции.
Остальные услуги в роуминге в этих странах – исходящие звонки в Армению и в других направлениях, SMS и GPRS – тарифицируются по специальному плану Orange Zone - 250 драмов.
Для того, чтобы воспользоваться данными тарифами, необходимо подсоединиться к сети парнерского оператора в указанных странах: к Geocell в Грузии, к Wind в Италии, к Orange во Франции и Испании и к TurkCell в Турции, сообщили в компании.
«Роуминг – это не роскошь, а просто удобство, которое может быть доступно всем. Помимо тарифов Orange Zone, мы предлагаем в течение лета воспользоваться специальным предложением в самых туристических направлениях»,- сказал гендиректор Orange Armenia Франсис Желибтер.
Orange создал роуминговую зону Orange Zone, включающую 21 страну, в числе которых США, Франция, Польша, Соединенное Королевство, Австрия, Испания, Украина и т.д. Список операторов Orange Zone можно найти, пройдя по следующей ссылке: http://orangearmenia.am/en/roaming/orange-zone/.
Для того, чтобы воспользоваться роуминговым тарифом в 250 драмов, следует перед отъездом набрать *121# и следовать командам.