15:09 | 17.06.13 | Նորություններ | 4830
Հունիսի 15-ից մինչեւ սեպտեմբերի 15-ը Orange-ն առաջարկում է Վրաստանում, Իտալիայում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում եւ Թուրքիայում օգտվել ռոմինգի մուտքային զանգերի 65 դրամ/րոպե սակագնից:
Այս երկրներում ռոմինգի մյուս ծառայությունների համար՝ ելքային զանգեր դեպի Հայաստան կամ այլ ուղղություններով, SMS եւ GPRS, գործում է Orange Գոտու հատուկ՝ 250 դրամ սակագինը: Այս սակագներից օգտվելու համար պարզապես անհրաժեշտ է միանալ նշված երկրներում Orange-ի գործընկեր օպերատորների ցանցին. Վրաստանում՝ Geocell, Իտալիայում՝ Wind, Ֆրանսիայում եւ Իսպանիայում՝ Orange եւ Թուրքիայում` TurkCell, հայտնել են ընկերությունում:
«Ռոմինգը ոչ թե շքեղություն է, այլ պարզապես հարմարավետություն, որը կարող է հասանելի լինել բոլորին: Ի հավելումն Orange Գոտու աննախադեպ սակագների՝ մենք ամռան ընթացքում հատուկ առաջարկ ենք պատրաստել ամենատուրիստական ուղղությունների համար»,- ասել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Orange-ը ստեղծել է ռոմինգի Orange Գոտին, որի մեջ են մտնում 21 երկրներ, ինչպիսիք են ԱՄՆ-ը, Ֆրանսիան, Լեհաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Ավստրիան, Իսպանիան, Ուկրաինան եւ այլն: Orange Գոտում ներառված բոլոր օպերատորների ցանկը կարելի է գտնել հետեւյալ հղումով` http://orangearmenia.am/roaming/orange-zone/:
Orange Գոտում ռոմինգի 250 դրամ սակագնից օգտվելու համար անհրաժեշտ է մեկնելուց առաջ հավաքել *121# եւ հետեւել հրահանգներին:

15:09 | 17.06.13 | News | 4733
Starting from June 15 and until September 15, Orange offers 65 AMD/min rate for incoming calls when roaming in Georgia, Italy, France, Spain and Turkey.
In these countries, Orange Zone special tariff – 250 AMD – is applied for other roaming services such as outgoing calls, SMS and GPRS. In order to benefit from these tariffs, customers just need to join the network of Orange partner operators, which are: Geocell in Georgia, Wind in Italy, Orange in France and Spain and Turkcell in Turkey, the company informs.
“Roaming is not about luxury, it’s just about comfort that can be affordable to everyone. In addition to unprecedented tariffs of Orange Zone, we have prepared a special offer for the most touristic destinations”, Francis Gelibter, Orange Armenia CEO, noted.
Orange has created Orange Zone for roaming, which now includes 21 countries such as the ones mentioned above, as well as USA, the United Kingdom, Austria, Czech Republic, Ukraine, Croatia and others. The full list of operators included in the Orange Zone can be found at: http://orangearmenia.am/en/roaming/orange-zone/.
To benefit from the exclusive 250AMD flat rate of Orange Zone, customers need to activate roaming service by dialing *121# and follow the instructions before leaving the country.