17:48 | 07.08.13 | Նորություններ | 4518
Հուլիսի 29-ից օգոստոսի 1-ը Օրանժ Արմենիան Երեւանում եւ Վանաձորում «Հաճախորդների սպասարկում» թեմայով վերապատրաստման դասընթացներ է անցկացրել Հայաստանի մարզերի մի շարք բնակավայրերի հանրային ծառայությունների ոլորտի աշխատակիցների համար, որոնց թվում էին ՔԿԱԳ բաժինների կամ գյուղապետարանների աշխատակիցներ, գրադարանավարներ:
Դասընթացների անցկացման գաղափարն ու նախաձեռնությունը Քաունթերփարթ ինթերնեշնլ կազմակերպությանն էր, որն էլ, փնտրելով մասնավոր ընկերություն, որն առավելապես առանձնանում է հաճախորդների սպասարկման իր բարձր որակներով ու հմտություններով, առաջարկեց Օրանժ Արմենիային կազմակերպել այդ դասընթացները, հայտնել են ընկերությունում:
Դասընթացներին մասնակցեցին ընդհանուր թվով 30 մասնակիցներ Վանաձորից, Սեւանից, Գավառից, Ալավերդիից, Ախթալայից, Դսեղից, Դեբեդից, Նոր Գեղիից եւ մարզերի այլ փոքր ու մեծ բնակավայրերից:
«Հաճախորդների բարձր որակով սպասարկումը մեր ընկերության առաջնահերթություններից է, եւ մենք ուրախ ենք, որ Քաունթերփարթ ինթերնեշնլի կողմից նույնպես մեր ընկերությունը գնահատվում է որպես լավագույն սպասարկում ունեցող ընկերություններից մեկը Հայաստանում: Մեծ սիրով ենք կիսվում մեր փորձով, ու թեեւ դասընթացների մասնակիցները մասնավոր ոլորտը չեն ներկայացնում, այդուհանդերձ վստահ ենք, որ այս գիտելիքները նրանց անհրաժեշտ կլինեն իրենց ամենօրյա աշխատանքում, քանի որ նրանք նույնպես ամեն օր գործ են ունենում մեծ թվով այցելուների հետ», - նշել է Օրանժ Արմենիայի Վաճառքի տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանը:
«Հանրային սպասարկման որակը աշխարհի բոլոր երկրներում է խնդիր, ոչ միայն Հայաստանում: Համագործակցելով մասնավոր ընկերության հետ՝ մենք կկարողանանք հանրային ծառայություններ մատուցողներին տալ սպասարկման այնպիսի հմտություններ, որոնք ոչ մենք կարող էինք ինքնուրույն տալ, ոչ էլ, առավել եւս, պետությունը: Շնորհակալ ենք Orange-ին նախագծին մասնակցելու իրենց պատրաստակամության համար: Կարծում եմ՝ սա լավ սկիզբ է, որն ավելի երկարաժամկետ համագործակցության մեկնարկը կլինի», - ասել է Քաունթերփարթ ինթերնեշնլի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Կարել Հոֆստրան:

Customer Service training courses were held by Orange in Yerevan and Vanadzor from July 29 till August 1 for the public sector employees, among them employees of registry offices or village municipalities, librarians from different regions of Armenia.
The training courses were held on the initiative of the Counterpart International. The organization was looking for a private company, distinguished for its high qualities and skills of customer service, and Orange Armenia was selected as the company to provide trainers for the mentioned courses, the company informs.
Overall, 30 participants from Vanadzor, Sevan, Gavar, Alaverdi, Akhtala, Dsegh, Nor Geghi and form other small and big settlements of the regions of Armenia participated in the courses.
"Provision of high-quality customer service is one of our priorities, and we are happy that Counterpart International as well thinks that we are one of the companies with the best customer service in Armenia. We are pleased to share our skills, and although the participants of the courses do not represent the private sector, however, we are sure that the knowledge gained during these courses will be helpful to them in their day-to-day activities, as they are also dealing with a great number of visitors every day,” said Orange Armenia Sales Director Arsen Hovhannisyan.
“Public service quality is a matter of importance all over the world and not only in Armenia. By cooperating with a private company, we will be able to give the public employees the service skills that we cannot give them alone and neither can the state. We are grateful to Orange for their readiness to participate in this project” said Counterpart International Country Director Carel Hofstra.