12:16 | 19.11.13 | Նորություններ | 4947
Orange Հիմնադրամի աջակցությամբ այս շաբաթ Սյունիքի եւ Վայոց Ձորի մարզերում իրականացվել են մի շարք ծրագրեր` Մարտիրոս եւ Շաղատ գյուղերում բացվել են համակարգչային սրահներ, իսկ Անգեղակոթ գյուղում կահավորվել է գյուղի դպրոցի մարզադահլիճը:
7 համակարգիչների, տպիչի եւ Orange MyFi երթուղիչի շնորհիվ յուրաքանչյուր համակարգչային սրահում տեղի բնակիչների համար կկազմակերպվեն համակարգչային դասընթացներ: Երկու սրահների ստեղծման համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 4.7 միլիոն դրամ:
Orange Հիմնադրամը ֆինանսավորել է նաեւ Անգեղակոթ գյուղի դպրոցի մարզադահլիճի կահավորման աշխատանքները: Մարզադահլիճը կծառայի ոչ միայն դպրոցի երեխաներին, այլեւ Անգեղակոթ գյուղի այլ բնակիչներին՝ տարբեր մարզական իրադարձություններ եւ մրցույթներ կազմակերպելու նպատակով:
Մարզադահլիճի կահավորման համար Orange-ը տրամադրել է 2.9 միլիոն դրամ:
«Orange-ը մեծ ջանքեր է գործադրել, որպեսզի Հայաստանում կառուցի գերժամանակակից ցանց եւ  ժամանակակից տեխնոլոգիաները հասանելի դարձնի բոլորին: Սակայն գիտակցելով, որ դեռեւս ոչ բոլորն են կարող ունենալ սեփական համակարգիչ տանը եւ օգտվել ինտերնետից, մենք մեր պատասխանատվությունն ենք համարում օգնել այդ խոցելի խմբերին, հատկապես Հայաստանի մարզերում, որտեղ ինտերնետը նոր է սկսում դառնալ առօրյա գործիք: Մենք նաեւ ուրախ ենք աջակցել Հայաստանի համայնքների բնակիչներին հարմարավետ կահավորված մարզադահլիճներում մարզական իրադարձությունների եւ կրթական գործընթացների կազմակերպման հարցում», - ասաց Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն եւ Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

12:16 | 19.11.13 | Новости | 4943
При поддержке Фонда Orange на этой неделе в Сюникской и Вайоцдзорской областях был осуществлен ряд программ: в селах Мартирос и Шагат открылись компьютерные комнаты, а в селе Ангехакот был оборудован спортзал школы.
В каждой компьютерной комнате, оснащенной 7 компьютерами, принтером и маршрутизатором Orange MyFi будут проводиться компьютерные курсы для местных жителей. Для создания двух комнат Orange выделил 4.7 млн драмов.
Фонд Orange финансировал также оснащение спортзала школы села Ангехакот. Спортзал предназначен не только для учеников, но и для всех жителей села, с целью организации разных спортивных мероприятий и конкурсов.
На оснащение спортивного зала Orange выделил 2.9 млн драмов.
«Orange приложил немало усилий, чтобы построить в Армении самую современную сеть и сделать современные технологии доступными для всех. Но мы осознаем, что пока не у всех в доме есть собственный компьютер и не все могут пользоваться интернетом и считаем своим долгом помочь данным уязвимым группам, особенно в марзах Армении, где интернет только недавно начал становиться ежедневным инструментом. Мы рады также помочь жителям районов в организации спортивных и учебных процессов в хорошо оборудованных спортзалах»,- сказал гендиректор Orange Армения и председатель Совета Фонда Orange Франсис Желибтер.