14:04 | 28.04.15 | Նորություններ | 2948
Ապրիլի 28-ին «Ռոստելեկոմ»-ի պատվիրակությունը՝ ի դեմս «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ի գործադիր փոխնախագահ Ալեքսանդր Ռոգովոյի, ավագ փոխնախագահներ Մելխորն Կայ-Ուվեի եւ Լարիսա Տկաչուկի, հայաստանյան գործընկերների ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։
«Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ի նախագահ Սերգեյ Կալուգինն ապրիլի 24-ին ուղերձով դիմել էր հայաստանյան դուստր ձեռնարկության՝ «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ի աշխատակազմին. «Հիշում ենք 100 տարի առաջ կատարվածը եւ այսօր Ձեզ հետ միասին սգում ենք Ցեղասպանության արդյունքում միլիոնավոր զոհերի հիշատակը։»
Հիշեցնենք, որ մարտի 25-ից «Ռոստելեկոմի» գլխամասի ներքին ցանցում տեղադրվել է տեղեկատվական բաներ եւ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող նյութ։

14:04 | 28.04.15 | News | 2393
On April 28, Rostelecom delegation headed by Executive Vice President Alexander Rogovoy, Senior Vice Presidents Kai-Uwe Mehlhom and Larisa Tkachuk, and accompanied by Armenian partners visited the Tsitsernakaberd Memorial and paid homage to the memory of Armenian Genocide victims.
President of Rostelecom OJSC Sergey Kalugin sent a message to the Armenian subsidiary, GNC-Alfa CJSC staff: “We remember what happened 100 years ago and mourn the memory of millions of Armenian Genocide victims together with you”.
It should be recalled from March 25, Rostelecom head office has placed an information banner and material on the Armenian Genocide in the internal network.