16:36 | 05.05.15 | Նորություններ | 6656
Beeline-ը Հայաստանում միանում է #70հազարշնորհակալություն գլոբալ թվային ակցիային`նվիրված Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին:
Ակցիայի շրջանակում գործարկվել է spasibo.beeline.am հատուկ կայքը, որտեղ բոլոր ցանկացողները կարող են հայտնել «Շնորհակալություն»` սեղմելով համապատասխան կոճակը, նաեւ կիսվել իրենց շնորհակալական խոսքերով սոցիալական ցանցերում #70հազարշնորհակալություն հեշթեգով:
«Ուրախ ենք, որ թվային տեխնոլոգիաների օգնությամբ կկարողանանք բոլոր ցանկացողներին հնարավորություն ընձեռել իրենց շնորհակալական խոսքը հայտնելու այն մարդկանց, որոնց շնորհիվ մեր մեծ Հաղթանակն իրականություն դարձավ: Վստահ եմ, որ #70հազարշնորհակալություն թվային ակցիան Հաղթանակի 70-ամյակի տոնակատարությունների ընթացքում կներգրավի հասարակության լայն խմբերի, եւ հատկապես երիտասարությանը` միաժամանակ դառնալով հաճելի նվեր մեր վետերանների համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Spasibo.beeline.am կայքում տեղադրված է ինտերակտիվ հաշվիչ, որը ցույց է տալիս ակցիային միացած եւ «Շնորհակալություն» հայտնած մարդկանց թիվը: Մինչեւ մայիսի 10-ը հաշվիչն իրական ժամանակում լազերային արտացոլման միջոցով կցուցադրվի Մոսկվայում Beeline-ի գլխամասային գրասենյակի շենքի պատին:
Beeline-ն անցկացնում է նաեւ «Մեր հաղթանակների պատմությունները» խորագրով մրցույթ` նվիրված Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին եւ Շուշիի ազատագրման 23-ամյակին:

16:36 | 05.05.15 | Новости | 6603
Beeline в Армении присоединяется к глобальной digital-акции #70тысячспасибо, приуроченной к 70-летию Победы в Великой Отечественной войне.
В рамках акции запущен специальный сайт spasibo.beeline.am, на котором каждый желающий сможет сказать «Спасибо», нажав на кнопку и поделившись своими словами благодарности через социальные сети с хештегом #70тысячспасибо.
«Мы рады, что с помощью digital-технологий сможем предоставить каждому желающему возможность поблагодарить тех людей, благодаря которым и наступила наша великая Победа. Уверен, что digital-акция #70тысячспасибо вовлечет в празднование 70-летия Победы широкие группы общественности, и особенно молодежь, в то же время став прекрасным подарком для наших ветеранов»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
На сайте spasibo.beeline.am установлен интерактивный счетчик, отображающий количество человек, присоединившихся к акции и сказавших «Спасибо». До 10 мая счетчик будет в режиме реального времени проецироваться на здание штаб-квартиры Beeline в Москве и все желающие смогут в режиме реального времени наблюдать за постоянно растущим числом людей, поблагодаривших ветеранов.
Отметим, что к 70-летию Победы в Великой Отечественной войне и 23-летию освобождения Шуши Beeline также проводит конкурс «История наших побед».
Для участия в конкурсе необходимо изложить историю военных лет Великой отечественной или Арцахской войны, связанную с близкими или знакомыми людьми. Дополнительную информацию о правилах конкурса можно получить по следующей ссылке.