16:34 | 18.02.16 | Նորություններ | 5294
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ֆինանսավորվող բնակարանաշինության ծրագրով 2015թ. տարեվերջին Կոտայքի մարզում ավարտվել է մեկ կիսակառույց տան շինարարություն եւ վերանորոգվել է եւս մեկը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն այցելել են Մայակովսկի համայնք՝ երկու ընտանիքների արդեն բարելավված բնակարանային պայմանները տեսնելու:
«Արդյունքի առումով՝ այս ծրագրով իրականացվող բոլոր միջոցառումները նույնն են. բնակարանամուտ է նշվում: Տարբեր են, սակայն, շահառու դարձած ընտանիքների զրկանքներն ու տարիների ապրումները: Մեծ ձեռքբերում է հուսահատությունից անորոշության մեջ հայտնված ընտանիքներին դրական լիցք հաղորդելը: Որքան բարություն եւ դրական էներգիա հաղորդվի այսպիսի ընտանիքներին, այնքան արդյունավետ կլինի տունը շենացնելու, արժանի զավակներ դաստիարակելու եւ երկրին օգտակար լինելու նրանց նպատակը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2007-ից ի վեր իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում,  ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն դրամի ներդրում է կատարել:

16:34 | 18.02.16 | Новости | 5256
По домостроительной программе, финансируемой ВиваСелл-МТС, в конце 2015 года в Котайкском марзе завершилось строительство недостроенного дома, еще в одном доме был проведен ремонт.
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян посетили общину Маяковский, чтобы увидеть уже благоустроенные дома двух семей.
«У всех мероприятий, осуществленных по данной программе, один результат – отмечается новоселье. Однако лишения и многолетние переживания бенефициаров  различаются. Дарить положительный заряд семьям, оказавшимся в состоянии неопределенности и отчаяния – огромное достижение. Чем больше добра и положительной энергии будет подарено подобным семьям, тем лучше они будут  благоустраивать свои дома, воспитывать детей и приносить пользу своей стране», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В рамках домостроительной программы, которая осуществляется с 2007 года ВиваСелл-МТС, вложил 228,3 млн драмов.