14:59 | 24.02.16 | Նորություններ | 6281
Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի շրջանակում Սայմոն Ուիլքինսոնը փետրվարի 23-ին եւ 24-ին «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում հանդես է եկել դասախոսությամբ, ինչպես նաեւ ներկայացրել է «Խորանարդ» ֆիլմը։
Փառատոնի գլխավոր հովանավորն է Beeline–ը Հայաստանում:
circa69 անվան տակ հանդես եկող Սայմոն Ուիլքինսոնը բնորոշում է իրեն որպես միջպլատֆորմային արվեստագետ: Սայմոն Ուիլքինսոնի աշխատանքը ներառում է աուդիովիզուալ միջոցներ, ինստալյացիա, վիրտուալ իրականություն, էլեկտրոնային երաժշտություն եւ այլն:
«Ուրախալի է, որ Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնի շրջանակում կինոարվեստի սիրահարների համար հասանելի են ոչ միայն հետաքրքիր եւ որակյալ ֆիլմեր, զանազան մրցույթներին մասնակցելու բազմաթիվ հնարավորություններ, այլ նաեւ արհեստավարժ մասնագետի դասախոսություն եւ խորհրդատվություն, ինչն էլ իր հերթին նպաստում է մարդկանց կյանքն էլ ավելի լավ դարձնելուն»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

14:59 | 24.02.16 | Новости | 6357
В рамках 14-го фестиваля британских фильмов Саймон Уилкинсон 23-24 февраля выступил с лекциями в центре креативных технологий «Тумо», а также представил фильм «Куб».
Главный спонсор фестиваля – Beeline.
Работающий под ником circa69, Саймон Уилкинсон характеризует свои работы как «межплоскостные». Они включают в себя аудио- и визуальные средства, инсталляции, виртуальную реальность, электронную музыку и т. д.
«Я рад, что в рамках 14-го фестиваля у киноманов будет не только возможность смотреть интересные и качественные кинокартины и участвовать в разных конкурсах, но и послушать лекции и советы опытных деятелей искусства, что поможет изменить жизнь людей к лучшему»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.