06:44 | 23.05.16 | Նորություններ | 5833
Beeline-ի աջակցությամբ մայիսի 21-ին Արամ Խաչատրյանի անվան տուն-թանգարանում կայացել է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամների` Խաչատուրյանի անվան եռյակի երաժիշտների համերգը:
Համերգը տեղի է ունեցել «Թանգարանների գիշեր» միջազգային ակցիայի շրջանակում:
«Արվեստի զարգացումը միշտ գտնվել է Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում, և մենք ուրախ ենք շարունակել «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հետ համագործակցությունը նաև 2016 թ. համերգաշրջանի ընթացքում: Նման համերգները, որոնց հնարավորություն ունեն մասնակցելու նաև տաղանդավոր երիտասարդներ, կնպաստեն դասական երաժշտության նկատմամբ հետաքրքրության պահպանմանը և այս ուղղության հետագա զարգացմանը Հայաստանում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

06:44 | 23.05.16 | Новости | 5777
При поддержке Beeline 21 мая в доме-музее Арама Хачатуряна состоялся концерт трио им. Хачатуряна, в состав которого входят члены совета попечителей фонда «Развитие классической музыки».
Концерт состоялся в рамках международной акции «Ночь музеев».
«Развитие искусства всегда находилось в центре внимания Beeline, и мы рады продолжить сотрудничество с фондом «Развитие классической музыки» во время сезона 2016 года. Подобные проекты, в которых может участвовать также талантливая молодежь, будут способствовать поддержанию интереса к классической музыке, а также дальнейшему развитию данного направления в Армении», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.