13:11 | 24.09.16 | Նորություններ | 17392
Երեկ երեկոյան օլիմպիական մեդալակիրների մեծարման հատուկ միջոցառման ժամանակ օլիմպիական չեմպիոն՝ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանն ազդարարեց այս տարվա ամենասպասված՝ 4G+ ցանցի մեկնարկը Ucom ընկերության կողմից:
Ericsson ընկերության՝ ամենավերջին Ericsson Radio System ապրանքային դասի եւ Antenna Integrated Radio (AIR)՝ իր տեսակի մեջ լավագույն համակարգերին դասվող գերժամանակակից բազմաչափանիշ ռադիո սարքավորումները վերջապես ներդրվեցին Երեւանում:
Ucom ընկերության 4G+ կամ ժամանակակից LTE ցանցը նախատեսված է Հայաստանում տվյալների փոխանցման տրաֆիկի նկատմամբ օրեցօր աճող պահանջարկը բավարարելու, է՛լ ավելի լավ որակ ու մեծ արագություններ ապահովելու եւ օգտագործման առավել լայն հնարավորություններ առաջարկելու համար: Այս նորագույն տեխնոլոգիայի ներդրման ծրագրի շրջանակներում նաեւ նախատեսվում է ներդնել Ericsson Expert Analytics ծրագրային լրակազմը, որը Ucom-ին հնարավորություն կընձեռի բարելավել բաժանորդային փորձառությունը, իրականացնել բաժանորդների գոհունակության վերաբերյալ կանխատեսումներ եւ անմիջապես ձեռնարկել գոհունակության մակարդակի բարելավմանն ուղղված քայլեր:
Այս համապարփակ ծրագրային լրակազմի միջոցով Ucom-ը կարող է իրական ժամանակում ստանալ վերլուծական տվյալներ, որոնք կարող են կիրառվել բաժանորդների փոփոխվող պահանջները բավարարելու եւ վերջիններիս գոհունակությունը խթանելու համար: Այս լուծումների շնորհիվ Ucom-ի 4G+ ցանցը ոչ միայն կլինի ամենաարագ գործող ցանցերից մեկն Անդրկովկասում, այլ նաեւ կբավարարի վերջնական օգտագործողների աճող ակնկալիքները:
Ucom-ի կողմից ներդրված այս առաջատար տեխնոլոգիան գործում է նաեւ հեռահաղորդակցության այնպիսի զարգացած շուկա ունեցող երկրներում, ինչպիսիք են Հյուսիսային Ամերիկան, Կորեան, Ճապոնիան, Չինաստանի որոշ շրջանները եւ, իհարկե, եվրոպական մի շարք երկրները:
«Հպարտ ենք ազդարարել այս մեծապես նորարարական տեխնոլոգիայի մեկնարկը Հայաստանում, որը մեր բաժանորդներին հնարավորություն կտա օգտվել մինչեւ 250 Մբ/վ արագությամբ լայնաշերտ ինտերնետ կապից, ինչպես անում են աշխարհի ամենաառաջատար հեռահաղորդակցության շուկաների սպառողները: Հաշվի առնելով մեր բաժանորդների օրեցօր աճող ակնկալիքները՝ այժմ մենք ուրախ ենք, որ կարող ենք նրանց առաջարկել է՛լ ավելի լավ փորձառություն եւ համաքայլ ընթանալ աշխարհի առաջատար ընկերությունների հետ», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
Ծրագիրը հնարավոր եղավ իրականացնել Ericsson Nikola Tesla ընկերության աջակցությամբ:
«Հպարտ ենք, որ Ucom ընկերության հետ միասին Հայաստան ենք բերում գերժամանակակից LTE տեխնոլոգիան, որը նախկինում դեռ ներդրված չի եղել տեղական շուկայում: Այս տեխնոլոգիայի ներդրմամբ Ericsson եւ Ucom ընկերությունները կընդլայնեն շարժական լայնաշերտ ինտերնետ կապի ծածկույթը Հայաստանում եւ արագ ու հուսալի ինտերնետ կապի ծառայություններ կմատուցեն ավելի մեծ թվով բաժանորդների: Սա կարեւոր քայլ էր մեզ համար Հայաստանում, եւ մենք ուրախ կլինենք շարունակել աջակցել հայկական շարժական կապի շուկայի հետագա զարգացմանը», - նշեց Ericsson Nikola Tesla ընկերության նախագահ՝ Գորդանա Կովաչեւիչը:
Լինելով LTE ցանցի համաշխարհային առաջատարը՝ Ericsson ընկերությունը Ucom-ի բաժանորդներին առաջարկում է 4G+ ցանցի միջոցով մատուցվող ամենաբարձր որակի ծառայություններից օգտվելու հնարավորություն: Այսպիսի հնարավորություն Ericsson-ն ընձեռում է շնորհիվ իր փորձագիտական մեծ թիմի եւ միջազգային լայն փորձի (ավելի քան 200 LTE RAN ծառայությունների մատուցման պայմանագրեր շուրջ 100 երկրներում, գործող ավելի քան 500,000 բազային ռադիոկայաններ): Ericsson-ը ներկա է տրաֆիկի բարձր սպառում ունեցող բոլոր երկրներում, այդ թվում՝ ԱՄՆ-ում, Ճապոնիայում եւ Հարավային Կորեայում, եւ LTE տեխնոլոգիաներ է մատակարարում աշխարհի տասը խոշորագույն բջջային օպերատորներից իննին (CMCC, Verizon, AT&T, CT China, Softbank, Sprint, T-Mobile, KDDI, SKT):

13:11 | 24.09.16 | Новости | 17394
Вчера вечером во время специального мероприятия, проводимого в честь олимпийских медалистов, олимпийский чемпион борец Артур Алексанян объявил о самом ожидаемом событии года – запуске сети 4G+ от компании Ucom.
Новейшее мультистандартное радиооборудование из последней серии продуктов Ericsson Radio System и лучшая в своем роде радиосистема со встроенными антеннами (AIR) наконец установлена в столице Ереван. Сеть Ucom 4G+ или передовая сеть LTE предназначена для обслуживания быстрорастущего интернет-трафика Армении и для обеспечения лучшего качества связи, более высоких скоростей и большего разнообразия в применении. В ходе реализации проекта планируется также внедрить набор программного обеспечения Ericsson Expert Analytics, который позволит компании Ucom повысить качество обслуживания клиентов, прогнозировать их удовлетворенность и автоматически предпринимать действия внутри самой системы по ее улучшению. Этот всеобъемлющий набор программного обеспечения позволяет компании Ucom получать аналитику действия системы в режиме реального времени, результаты которой могут быть применены для удовлетворения меняющихся потребностей абонентов и повышения уровня их удовлетворенности услугами Ucom. При помощи этого решения сеть Ucom 4G+ становится не только одной из самых быстрых в Закавказье, но и отвечает растущим ожиданиям своих конечных пользователей.
Армянская компания Ucom запустила передовые технологии, которые используются на таких зрелых рынках телекоммуникаций, как Северная Америка, Корея, Япония, некоторые части Китая, и, конечно же, некоторые страны Европы.
«Мы с гордостью сообщаем о запуске этого крайне инновационного решения, которое позволит нашим абонентам насладиться отличным подключением к широкополосному интернету со скоростью до 250 Мбит/секунду так же, как это делают пользователи на самых передовых телекоммуникационных рынках мира. В ответ на растущие ожидания наших абонентов мы счастливы предложить более плавный опыт пользования и идти в ногу с передовыми компаниями мира», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Реализация проекта стала возможной благодаря компании Ericsson Nikola Tesla.
Президент компании Ericsson Nikola Tesla Гордана Ковачевич отмечает: “Мы гордимся тем, что вместе с компанией Ucom мы приносим в Армению ультра-современные передовые технологии LTE, которые не были развернуты ранее на этом рынке. С этим запуском Ericsson и Ucom расширят обхват мобильной широкополосной связи в Армении и обеспечат быстрый и надежный мобильный интернет для еще большего числа абонентов. Для нас это важный шаг в ходе нашего присутствия на армянском рынке, и мы будем рады продолжить поддержку в целях дальнейшего развития мобильной индустрии Армении”.
Как мировой лидер на рынке LTE компания Ericsson может гарантировать, что абоненты Ucom насладятся высоким качеством услуг 4G+. Для этого Ericsson предоставляет команду экспертов со всего мира и обширный международный опыт, включающий более 200 контрактов на закупку системы LTE RAN в более чем 100 странах мира, с более чем 500 тысячами базовых радиостанций, приведенных в коммерческую эксплуатацию. Ericsson присутствует на всех рынках LTE с высоким трафиком, включая США, Японию и Южную Корею, а также поставляет оборудивание LTE 9 из 10 крупнейших операторов мобильной связи в мире (CMCC, Verizon, AT&T, CT China, Softbank, Sprint, T-Mobile, KDDI, SKT).