11:22 | 23.05.17 | Նորություններ | 43978
Հայտնի են դարձել «Գլոբալ Կրեդիտ» ՈՒՎԿ-ի եւ «Ռենեսա» ներդրումային ընկերության համագործակցությամբ իրականացվող ինովացիոն ստարտափների ֆինանսավորման ծրագրի հաղթողները:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունում հայտնել են, որ հաղթող  են ճանաչվել AR magic եւ Webex technologies թիմերը, որոնցից  յուրաքանչյուրը 10 մլն դրամի չափով ֆինանսական ներդրման առաջարկ կստանա` ներկայացրած գաղափարները կյանքի կոչելու համար:
Մրցույթին հայտ էր ներկայացրել շուրջ 30 թիմ, որոնցից 10-ը ապրիլի 28-ին հրավիրվել են կազմակերպության գրասենյակ՝ հանձնաժողովի անդամներին ներկայացնելու իրենց նախագծերը:  Ընտրված 5 մասնակից թիմերն անցել էին հաջորդ փուլ, որտեղ եւ ընտրվել էին լավագույն 2 լուծումները:
Գնահատող հանձնաժողովի կազմում են եղել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության ներկայացուցիչը, ինչպես նաեւ հայկական հայտնի ստարտափների հիմնադիրներ:

The winners of the funding project for innovative startups, organized by Global Credit UCO and Renesa Investment Company, have been revealed.
Armenian Ministry of Transport, Communication and Information Technologies informed that the winners are AR Magic and Webex Technologies teams, each of whom will receive financial investment of AMD 10m to realize the ideas they presented.
Around 30 teams applied for the contest, 10 out of which were invited to the organization’s headquarters to present their projects to the members of the jury. The selected 5 participating teams qualified for the next stage, where 2 best solutions were chosen.
The jury included a representative of the Armenian Ministry of Transport, Communication and Information Technologies, as well as founders of famous Armenian startups.