11:24 | 11.07.17 | Նորություններ | 23527
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ կարճ հաղորդագրության (SMS) միջոցով՝ ավտոկայանատեղի համար վճարման ձեւերի եւ գանձվող գումարի դրույքաչափերի սահմանումն ու դրանց փոփոխումն ընկերության իրավասության շրջանակներից դուրս են:
«Ըստ այդմ՝ վերոնշյալի առնչությամբ ընկերությունը որեւէ նախաձեռնությամբ հանդես չի եկել:
Համապատասխան պայմանագրի հիման վրա ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին վճարվող միջնորդավճարի տոկոսադրույքը մնացել է անփոփոխ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը որպես հեռահաղորդակցության ծառայություններ մատուցող ընկերություն, ի թիվս այլ ընկերությունների, իրականացնում է անկանխիկ եղանակով ավտոկայանատեղի համար վճարներ փոխանցելու՝ բացառապես տեխնիկական աջակցության գործառույթ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի քաղաքապետարանն օրերս հայտարարեց՝ օգոստոսի 1-ից ավտոկայանատեղի համար sms հաղորդագրության միջոցով 1 ժամվա կայանման համար գանձվող գումարը կկազմի 149 դրամ՝ նախկին 100-ի փոխարեն, իսկ մեկ օր կայանման համար նախկին 500 դրամի փոխարեն կգանձվի 748 դրամ:

VivaCell-MTS informed that it is beyond the company’s competence to set or change the methods and rates of payment for parking spot via SMS.
“For that reason the company hasn’t come forward with a statement regarding that issue.
The commission fee rates for VivaCell-MTS remain the same on the basis of the corresponding agreement.
As a telecommunication service provider, VivaCell-MTS (among others) performs the solely technical aspect of transferring non-cash parking spot payments,” the company stated.
It’s worth reminding that the Yerevan Municipality announced recently that rates for parking spot payments via SMS will increase from August 1. The SMS for one-hour parking will cost AMD 149 instead of the previous AMD 100 and the rate for one-day parking SMS will rise from AMD 500 to AMD 748.