11:04 | 28.02.18 | Նորություններ | 16921
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) «Այլընտրանքային էներգիա» ծրագրի շրջանակում լուսավորվել են Արմավիրի մարզի Շենիկ գյուղի հիմնական փողոցները:
Տեղակայվել է 52 LED լուսարձակ:
«Մայրաքաղաքի եւ հատկապես սահմանամերձ գյուղերի զարգացման տեմպերի միջեւ մեծ տարբերություն կա: Ենթակառուցվածքների ապահովման անհրաժեշտությունն առկա է շատ բնակավայրերում: Տեւական ժամանակ իրականացնում ենք այս ծրագիրը՝ ձգտելով լուծել եղած խնդիրներն ու կրճատել համայնքների ֆինանսական բեռը: Միայն 2017 թվականին հասցրել ենք LED լուսարձակներով աշխատող համակարգ գործարկել 6 մարզի 14 գյուղում: Շենիկը դրանցից մեկն է: Հաճելի է արձանագրել, որ մեզ հաջողվում է որոշակի քայլերով նպաստել նման բնակավայրերի զարգացմանը: Ի վերջո, լուսավորված փողոց ունենալը քաղաքի մենաշնորհը չէ: Դա քաղաքակիրթ կենսաձեւի տարրական պայման է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:04 | 28.02.18 | Новости | 16983
В рамках программы «Альтернативная энергия» ВиваСелл-МТС и Фонд охраны дикой и природы и культурных ценностей (FPWC) осветили основные улицы села Шеник Армавирского марза.
Установлено 52 LED-прожектора.
«Есть большая разница между темпами развития столицы и приграничных сел. Многие населенные пункты необходимо обеспечить инфраструктурами. Мы долгое время реализуем эту программу, стремясь решить имеющиеся проблемы и сократить финансовый груз общин. Только за 2017 год мы установили  систему освещения в 14 селах 6 марзов. Шеник – одно из этих сел. Приятно констатировать, что нам удается определенными шагами способствовать развитию населенных пунктов. В конечном счете, освещенные улицы – это не привилегия, а элементарное условие для цивилизованного образа жизни»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.