16:34 | 04.05.18 | Նորություններ | 19163
«ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ընկերությունը («Ռոստելեկոմ» Հայաստան) տեղեկացնում է, որ վերջին օրերին ծավալվող իրադարձությունների համատեքստում ապահովել է կայուն եւ որակյալ ծառայություններ՝ հնարավորություն տալով բնակչությանը համացանցի միջոցով առցանց հետեւել իրադարձություններին։
«Քանի որ լրահոսի հիմնական շեշտադրումը եղել է առցանց ռեսուրսների եւ հեռարձակումների միջոցով, ընկերության բաժանորդները, չնայած ցանցի գերծանրաբեռնվածությանը, հնարավորություն են ունեցել առանց որեւէ խոչընդոտի դիտելու եւ տեղեկանալու նորություններին գերարագ ինտերնետի միջոցով»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ընկերության տվյալների կենտրոնում արդեն շուրջ հինգ տարի է տեղակայված են Google (այդ թվում՝ Youtube), Rutube.ru, Mail.ru, ok.ru (Ondoklassniki.ru), իսկ 2017-ից նաեւ Facebook սոցիալական ցանցի սերվերները (cache):
Ընկերության տեխնիկական անձնակազմն այս օրերին աշխատել է ուժեղացված 24/7 ռեժիմով:
«Տարիներ շարունակ «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ընկերությունը խորքային եւ տեխնոլոգիական ներդրումներ է իրականացրել Հայաստանի տարածքում՝ կառուցելով լայն ծածկույթով օպտիկամանրաթելային ցանց, ինչպես նաեւ երկրի սահմաններից դուրս միջազգային կապուղիներով կապ հաստատելով կարեւորագույն համաշխարհային կենտրոնների հետ։ Մեր ընկերության մուտքը հեռահաղորդակցության ծառայությունների շուկա մեծապես նպաստել է ժամանակին ինտերնետի գների շեշտակի անկմանը եւ արագությունների բարձրացմանը՝ հնարավորություն ընձեռելով հայաստանյան բոլոր օգտատերերին, ընկերություններին, պետական կառույցներին օգտվել տարածաշրջանում նվազագույն գներով մատուցվող ժամանակակից գերարագ ինտերնետից եւ հարակից ծառայություններից։
Վերջին օրերի ժողովրդական շարժման ընթացքում էլ բաժանորդների համընդհանուր գոհունակությունը փաստում է, որ «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ընկերությունը ամենավստահելի ու կայուն ծառայությունների մատակարարն է»,- նշել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

16:34 | 04.05.18 | News | 18135
GNC-Alpha (Rostelecom Armenia) informs that the company provided stable and quality internet service, giving the subscribers the opportunity to follow the events in Armenia online.
“The media was mainly focused on online resources and broadcasting, and although the network was overloaded, the subscribers had the ultra-speed internet to watch and receive information without any obstacle,” the statement reads.
For 5 years now the company’s data center has been provided with caches of Google (including Youtube), Rutube.ru, Mail.ru, ok.ru (Ondoklassniki.ru), as well as Facebook from 2017.
The company’s technical staff operated in 24/7 enhanced mode.
“For years GNC-Alpha has done technological investments in the territory of Armenia, building wide fiber-optic network with broad coverage, as well as creating a connection with the world’s most important centers with international channels outside the country. Our company’s entrance in the telecommunications market significantly contributed to the sharp decline in prices for internet connection and increase of speeds, allowing all subscribers in Armenia, companies, state structures to access modern ultra-speed internet and other related services at lowest possible rates.
The overall satisfaction by the subscribers during the nationwide movement over the last days evidences that GNC-Alpha is the most reliable and stable service provider,” General Director of GNC Alfa Hayk Faramazyan noted.