11:25 | 12.09.18 | Նորություններ | 12132
Միջոցառման շրջանակում ընկերության տարբեր մասնաճյուղերի աշխատակիցները ստեղծում են նորարարական թվային ծառայությունների նախատիպեր:
Այս տարի կորպորատիվ թվային մարաթոնի հայաստանյան փուլին մասնակցում է 4 թիմ։ Digithon 2018-ի թեման տվյալների դրամայնացումն է, որը հեռահաղորդակցության ոլորտի արդիական հարցերից է։
24 ժամ տեւողությամբ մարաթոնի ընթացքում թիմերը պետք է մշակեն իրենց լուծումների նախատիպերը: Բոլոր թիմերին իրենց խորհուրդներով օգնում են հատուկ ընտրված մենթորները՝ ընկերության ՏՏ, մարքեթինգի եւ կոմերցիայի մասնագետները։ Արդյունքները գնահատում է ժյուրին, որի կազմում Beeline-ի ղեկավարներն են, իսկ նախագահը՝ ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն է։
«Beeline-ում մենք միշտ խրախուսում ենք նորարարությունը եւ ակտիվությունը։ Մեզ մոտ աշխատում են հիանալի մասնագետներ, եւ մենք պետք է նրանց համար ստեղծագործական մթնոլորտ ապահովենք։ Այս մրցույթի նպատակը մի կողմից տարբեր բաժինների աշխատակիցներին ընդհանուր խնդրի շուրջ միավորելն է, մյուս կողմից՝ նոր գաղափարներ մշակելն է, որպեսզի մեր հաճախորդներին կարողանանք էլ ավելի պարզ ու հարմար ծառայություններ մատուցել», - նշել է Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ հայաստանյան փուլի հաղթող թիմը Ամստերդամում կմասնակցի Գլոբալ Digithon-ին, որտեղ էլ գտնվում է ՎԵՈՆ խմբի գլխամասային գրասենյակը։

11:25 | 12.09.18 | Новости | 12183
В рамках Digithon-а сотрудники разных функций Beeline создают прототипы инновационных цифровых услуг.
В этом году в армянском этапе корпоративного цифрового марафона участвуют 4 команды. В качестве основной темы конкурса выбрана монетизация данных, которая является актуальным вопросом сферы телекоммуникаций.
Digithon в соответствии с правилами хакатонов длится 24 часа. За это время команды должны разработать прототипы своих решений. Всем командам своими советами помогают специально выбранные менторы – специалисты компании в области ИТ, маркетинга и коммерции.
«Мы в Beeline всегда поощряем инновационность и активность. У нас работают прекрасные специалисты, и для нас важно обеспечить им творческую атмосферу. Цель этого конкурса – с одной стороны объединить сотрудников разных отделов вокруг общей задачи, с другой – разработать новые идеи, чтобы мы могли предоставлять нашим клиентам еще более простые и удобные услуги», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что победитель локального этапа отправится на глобальный Digithon в Амстердам, где расположена штаб-квартира группы VEON.