14:56 | 23.10.18 | Նորություններ | 10270
ԴիջիԹեք 2018 տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին Ucom ընկերության կողմից ներկայացված uFleet ավտոպարկի կառավարման ամպային նորարար լուծումն արդեն հասանելի է օգտագործման համար։
uFleet-ը նախագծված է ավտոպարկի սպասարկման եւ շահագործման արդյունավետությունը բարձրացնելու համար:
Համակարգը հասանելի է Հայաստանի ամբողջ տարածքում բիզնես հաճախորդներին: Այն նախատեսված է այն կորպորատիվ հաճախորդների համար, որոնք ցանկանում են ունենալ «Ծրագրային ապահովումը որպես ծառայություն» մոդելով (SaaS) տրամադրվող ավտոպարկի կառավարման համակարգ եւ չկատարել համակարգի սպասարկմանը եւ ենթակառուցվածքների ստեղծմանն ուղղված ներդրումներ:
Համակարգից կկարողանան օգտվել նաեւ ավտոպարկի պատասխանատուները, ովքեր ցանկանում են համոզված լինել, որ կազմակերպության ավտոմեքենաները շահագործող աշխատակիցները հետեւում են ավտոմեքենաների շահագործման եւ սպասարկման՝ կազմակերպության կողմից ընդունված չափորոշիչներին: Համակարգը կհետաքրքրի նաեւ ղեկավարներին, ովքեր ցանկանում են համոզված լինել, որ իրենց աշխատանքային պարտականությունները կատարելիս վարորդները հետեւում են անվտանգության կանոններին եւ չեն շահագործում կազմակերպության մեքենաները:
«uFleet եռալեզու համակարգը տրամադրվելու է «Ծրագրային ապահովումը որպես ծառայություն» մոդելով, ինչը թույլ կտա բարելավել ավտոպարկերի կառավարման եւ սպասարկման արդյունավետությունը, ինչպես նաեւ այդ նպատակով ենթակառուցվածքների ներդրմանն ուղղված ներդրումներ չկատարել»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ծառայության միջոցով հաճախորդները ցանկացած պահի կկարողանան ինտերակտիվ քարտեզի վրա իրական ժամանակում հետեւել ավտոմեքենաների շարժին եւ վարորդների աշխատանքին։ Նրանք կստանան հաշվետվություններ ավտոմեքենայի արագության, անցած ճանապարհի եւ կատարած կանգառների վերաբերյալ, քարտեզի վրա կտեսնեն մեքենայի հետագիծը եւ կատարած կանգառները, ինչպես նաեւ կարող են չափել մեքենաների անցած ճանապարհը երթուղու հաշվիչի օգնությամբ։
Համակարգը նաեւ թույլ է տալիս ցանկության դեպքում վարորդներին տրամադրել հասանելիություն համակարգին, ինչի շնորհիվ նրանք կարող են տեսնել իրենց իսկ հաշվետվությունները, մեքենայի գտնվելու վայրը քարտեզի վրա եւ անցած ճանապարհի հետագիծը:
uFleet-ը կարելի է օգտագործել նաեւ սմարթֆոնից: Համակարգը թույլ կտա հետեւել մեքենաներին Հայաստանի, Արցախի եւ 100-ից ավելի երկրների տարածքում:

14:56 | 23.10.18 | Новости | 10213
Инновационное облачное решение uFleet для управления автопарком, представленное компанией Ucom в октябре этого года на выставке технологий ДиджиТек 2018, уже доступно для полноценного использования.
Система uFleet создана для повышения эффективности и продуктивности управления автопарком.
Система доступна всем корпоративным клиентам по всей Армении. Она рассчитана на тех корпоративных клиентов, которые хотят иметь систему управления автопарком по модели «Программное обеспечение как услуга» (SaaS) и не желают инвестировать средства в создание инфраструктуры и обслуживание системы.
Системой смогут воспользоваться также управляющие автопарком, желающие быть уверенными в том, что водители соблюдают установленные компанией нормы по эксплуатации и обслуживанию автомобилей. Она также, безусловно, заинтересует руководителей, которые хотят быть уверенными, что при выполнении своих служебных обязанностей водители соблюдают правила безопасности и не эксплуатируют транспортные средства организации.
«Трехъязычная система uFleet будет предоставляться по модели «Программное обеспечение как услуга», что позволит повысить эффективность управления и обслуживания автопарка, а также для достижения этой цели - не инвестировать средства в создание специальной инфраструктуры», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Посредством услуги клиенты смогут отслеживать передвижение автомобилей и работу водителей на интерактивной карте в режиме реального времени. Они будут получать отчеты о скорости автомобиля, пройденных маршрутах и остановках, смогут следить на карте за траекторией автомобиля и остановками, измерять пройденное автомобилями расстояние при помощи калькулятора маршрута. Система также позволит при желании предоставить доступ к системе и самим водителям, благодаря чему они смогут видеть свои же отчеты, местонахождение автомобиля на интерактивной карте и пройденный маршрут.
uFleet можно будет использовать также со смартфона через специальный браузер. Система позволит отслеживать машины по всей Армении, Арцаху и на территориях более 100 стран.