14:56 | 23.10.18 | Նորություններ | 10270
ԴիջիԹեք 2018 տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին Ucom ընկերության կողմից ներկայացված uFleet ավտոպարկի կառավարման ամպային նորարար լուծումն արդեն հասանելի է օգտագործման համար։
uFleet-ը նախագծված է ավտոպարկի սպասարկման եւ շահագործման արդյունավետությունը բարձրացնելու համար:
Համակարգը հասանելի է Հայաստանի ամբողջ տարածքում բիզնես հաճախորդներին: Այն նախատեսված է այն կորպորատիվ հաճախորդների համար, որոնք ցանկանում են ունենալ «Ծրագրային ապահովումը որպես ծառայություն» մոդելով (SaaS) տրամադրվող ավտոպարկի կառավարման համակարգ եւ չկատարել համակարգի սպասարկմանը եւ ենթակառուցվածքների ստեղծմանն ուղղված ներդրումներ:
Համակարգից կկարողանան օգտվել նաեւ ավտոպարկի պատասխանատուները, ովքեր ցանկանում են համոզված լինել, որ կազմակերպության ավտոմեքենաները շահագործող աշխատակիցները հետեւում են ավտոմեքենաների շահագործման եւ սպասարկման՝ կազմակերպության կողմից ընդունված չափորոշիչներին: Համակարգը կհետաքրքրի նաեւ ղեկավարներին, ովքեր ցանկանում են համոզված լինել, որ իրենց աշխատանքային պարտականությունները կատարելիս վարորդները հետեւում են անվտանգության կանոններին եւ չեն շահագործում կազմակերպության մեքենաները:
«uFleet եռալեզու համակարգը տրամադրվելու է «Ծրագրային ապահովումը որպես ծառայություն» մոդելով, ինչը թույլ կտա բարելավել ավտոպարկերի կառավարման եւ սպասարկման արդյունավետությունը, ինչպես նաեւ այդ նպատակով ենթակառուցվածքների ներդրմանն ուղղված ներդրումներ չկատարել»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ծառայության միջոցով հաճախորդները ցանկացած պահի կկարողանան ինտերակտիվ քարտեզի վրա իրական ժամանակում հետեւել ավտոմեքենաների շարժին եւ վարորդների աշխատանքին։ Նրանք կստանան հաշվետվություններ ավտոմեքենայի արագության, անցած ճանապարհի եւ կատարած կանգառների վերաբերյալ, քարտեզի վրա կտեսնեն մեքենայի հետագիծը եւ կատարած կանգառները, ինչպես նաեւ կարող են չափել մեքենաների անցած ճանապարհը երթուղու հաշվիչի օգնությամբ։
Համակարգը նաեւ թույլ է տալիս ցանկության դեպքում վարորդներին տրամադրել հասանելիություն համակարգին, ինչի շնորհիվ նրանք կարող են տեսնել իրենց իսկ հաշվետվությունները, մեքենայի գտնվելու վայրը քարտեզի վրա եւ անցած ճանապարհի հետագիծը:
uFleet-ը կարելի է օգտագործել նաեւ սմարթֆոնից: Համակարգը թույլ կտա հետեւել մեքենաներին Հայաստանի, Արցախի եւ 100-ից ավելի երկրների տարածքում:

14:56 | 23.10.18 | News | 10267
Ucom’s uFleet, a cutting-edge fleet management cloud service, introduced in the beginning of October at DigiTec 2018 technology exhibition, is already available for use.
uFleet is designed to help increase the productivity and efficiency of drivable assets.
The system is available to business customers throughout Armenia. It is tailored for business customers who want an easy to use fleet management system via “Software as a Service” model (SaaS) without the hassle of creating their own infrastructure. The system will be available to those fleet managers who wish to monitor the performance of drivers and compliance with company benchmarks and principles. And it will also interest managers who want to be sure that drivers do not misuse company vehicles and follow safe driving behavior.
«The uFleet trilingual system will be provided via “Software as a Service” model, which will help improving the efficiency of car fleet management and maintenance, as well as refrain from investments in infrastructure to reach the aforementioned goals», said Hayk Yesayan, the Co-founder and Director General at Ucom.
The service will enable its users to track the movement of vehicles and the performance of drivers in real time, on an interactive map. They will get reports about driving speed, mileage, stops; see trail history for specific dates and see the actual routes driven by the drivers, with stops and separated trips; get the exact distance driven with the Route Calculator. If needed, the system will also allow providing access to the drivers themselves, so that they can see their own reports, the location of the car on an interactive map and the trajectory of the route taken.
uFleet may also be accessed from a smartphone via compatible browser. The system enables tracking machines in Armenia, Artsakh and in over 100 countries.