11:25 | 24.10.18 | Նորություններ | 10860
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում, Լոռու մարզի Դեբեդ գյուղում բնակվող Նազլուխանյանների ընտանիքը մի քանի ամիսների ընթացքում նկուղից տեղափոխվել է հարմարավետ բնակարան:
Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարներն այցելել են Նազլուխանյաններին՝ գնահատելու շինարարական տարվա արդյունքներից մեկը եւ ընտանիքի հետ կիսելու բնակարանամուտի ուրախությունը:
«Ամեն կառուցվող տան հետ ամրանում է որեւէ մեկի հավատը: Եվ դա է ամենակարեւորը: Ծրագրի գնահատման ամենահաջողված ցուցիչը ոչ թե բարձրացող պատն է, այլ՝ քեզ նայող երեխայի աչքերի փայլը: Հոգսերի մեջ խորացած ընտանիքներում ամենամեծ ցավն զգում են երեխաները՝ մանկությունից կրելով ծնողներին օգտակար լինելու՝ անզորության զգացումը: Շինարարական աշխատանքներին մասնակցելու ընթացքում հաճախ եմ նկատել, թե ինչպիսի ոգեւորությամբ են նրանք հետեւում կամավորներին: Եվ այսօր ուզում եմ խոսքս ուղղել բոլոր ծնողներին. ձգտեք ուրախության փայլը պահպանել ձեր երեխաների աչքերում: Դրա համար երբեմն պահանջվում են շատ ավելի քիչ ջանքեր, քան կարող ենք պատկերացնել: Փոխանցեք նրանց սեր եւ վստահություն, եթե անգամ դուք չունեք այդ վստահությունը: Եվ կտեսնեք, թե նրանց այդ զորավոր ուժը ներարկելուց հետո, ինչպես է փոխվում նաեւ ձեր ներաշխարհն ու ինչ-որ բան փոխելու հնարավորությունը: Բոլոր դժվարությունները ժամանակավոր են»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Երբ խոսքը վերաբերում է երեխաների բարեկեցությանը՝ բոլոր հարցերը լուծման հրատապություն են ստանում: Այն, թե ինչպիսի պայմաններում են մեծանում երեխաները, շատ դեպքերում, որոշում է ապագայի նկատմամբ նրանց լավատեսությունն ու երազելու, նորն արարելու ձգտումը: Մեր համագործակցության արդյունքում երջանիկ երեխաների թիվը գնալով ավելանում է, ասել է թե՝ ծրագիրը հաջողված է»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի›› նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:

11:25 | 24.10.18 | Новости | 10933
В рамках строительной программы ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер», семья Назлуханянов из деревни Дебет Лорийской области в течение нескольких месяцев переселилась из подвала в уютный дом.
Руководители организаций-партнеров навестили Назлуханянов, чтобы оценить результаты строительного года и разделить с семьей радость новоселья.
«С каждым построенным жильем укрепляется чья-то вера. И это самое важное. Лучший показатель эффективности программы – не строящаяся стена, а блеск в глазах ребенка, который смотрит на тебя. В семьях, погрязших в заботах, больше всех чувствуют боль дети, которые вместо детского чувства быть полезными родителям, ощущают безысходность. В процессе строительных работ я часто замечал, с каким воодушевлением они следят за волонтерами. И сегодня хочу обратиться ко всем родителям: стремитесь сохранить блеск радости в глазах ваших детей. Для этого иногда требуется гораздо меньше, чем вы это себе представляете. Передавайте им любовь и уверенность, если у вас даже нет этой уверенности. И увидите, как после передачи этой действенной силы меняется также ваш внутренний мир и возможность что-либо изменить. Все трудности временны», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.