11:02 | 30.10.18 | Նորություններ | 11584
Ամստերդամում կայացել է ՎԵՈՆ խմբի գլոբալ Digithon 2018-ը, որին մասնակցել են նաեւ Հայաստանում Beeline-ի աշխատակիցները։
Digithon–ի շրջանակում ՎԵՈՆ խմբի մաս կազմող բոլոր ընկերությունների ներկայացուցիչները մշակել են նորարարական եւ արդիական թվային ծառայությունների նախատիպեր:
Մարաթոնին մասնակցել են խմբի 11 երկրներում անցկացված տեղական Digithon-ների հաղթող թիմերը։ Այդ թիմերի մասնակիցներից գլոբալ Digithon-ին ձեւավորվել են ինը թիմեր, որոնց կազմում ընդգրկվել են տարբեր երկրների ներկայացուցիչներ, այդ թվում Հայաստանում Beeline-ի վեց աշխատակիցները։
24 ժամվա ընթացքում թիմերը մշակել են իրենց գաղափարները եւ պատրաստել են նախատիպեր, որոնք ներկայացրել են մասնագիտական հանձնաժողովի եւ գործընկերների դատին։ Լավագույն եռյակի ընտրությունն անցկացվել է երկու փուլով. կիսաեզրափակչին թիմերի համար քվեարկել են մարաթոնին առցանց հետեւող իրենց գործընկերները ՎԵՈՆ խմբի ընկերություններից, իսկ եզրափակչում՝ մասնագիտական հանձնաժողովը։
Արդյունքում ընտրվել է երեք հաղթող թիմ, որոնցից երկուսում՝ առաջին եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրած թիմերում կան Հայաստանում Beeline-ի ներկայացուցիչներ։ Առաջին տեղը գրաված Digital Ninjas թիմը կայցելի Սիլիկոնային հովիտ եւ առաջատար տեխնոլոգիական ընկերություններ։
«ՎԵՈՆ խմբի համար շատ կարեւոր է մշտապես զարգացնել իր աշխատակիցների գիտելիքներն ու հմտությունները եւ բացահայտել նրանց ներուժը։ Վստահ եմ, որ տարբեր երկրներից մեր գործընկերների հետ հանդիպումը եւ արդիական ու նորարական լուծումների մշակումը մեծ խթան կլինի թե՛ մեր աշխատակիցների, թե ընկերության զարգացման համար։ Իհարկե, առանձնահատուկ պետք է նշեմ գլխավոր մրցանակը, որը նույնպես մեզ բոլորիս կօգնի ավելի լավ հասկանալ ժամանակակից թվային աշխարհում հաջողության հասնելու գաղտնիքները»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նշենք, որ 2-րդ եւ 3-րդ տեղերը զբաղեցրած Hackers Eating Crackers եւ Guardians of VEON խմբերը նույնպես կստանան մրցանակներ՝ համապատասխանաբար այցելություն Ուկրաինայում եւ Ղրղզստանում գործող ընկերությունների թվային թիմերի գրասենյակներ։

Beeline Armenia employees participated in 2018 Global Digithon of VEON Group, held in Amsterdam.
The event involved winning teams from regional stages of Digithon in 11 countries where the group is present. Global Digithon formed 9 teams, composed of representatives from different countries, including employees of Beeline Armenia.
Within 24 hours the teams elaborated their ideas and prepared prototypes, presented to professional commission and partners.
3 winning teams were selected. Beeline Armenia representatives were present in the composition of teams that took the first and third places. Digital Ninjas, which became the winner of the first place, will have the opportunity to visit Silicon Valley and leading tech companies.
“VEON Group attaches special importance to constantly developing the knowledge and skills, as well as discovering the potential of its employees. I am convinced that the meeting with our partners from various countries and elaboration of relevant and innovative solutions will give a new impetus to the development of our employees and the company as a whole. Definitely, I would like to mention the main prize, which will help all of us understand secrets of success in modern digital world,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.
Let us remind that the winners of the second and third places Eating Crackers and Guardians of VEON will also receive prizes: visits to offices of digital teams respectively in Ukraine and Kyrgyzstan.