14:11 | 09.11.18 | Նորություններ | 15713
10-րդ հոբելյանական ծրագրի մասնակիցները ներկայացրել են իրենց ստաժավորման ընթացքը։ Պաշտոնական արարողությանը հրավիրված էին նրանց մենթորները, Հայաստանի աշխատանքային կենտրոնների ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ այն աշխատակիցները, ովքեր Beeline են եկել «Երրորդ սերունդ» ծրագրի շնորհիվ։
Ծրագրի մասնակիցները կիսվել են ստաժավորման առաջին ամիսներից իրենց տպավորություններով, ինչպես նաեւ ներկայացրել են իրենց գաղափարներն ու առաջարկները՝ ընկերությունում ներդնելու համար։
«Երրորդ սերունդ» ծրագիրը մեկնարկել է 2008թ.: Այս ընթացքում Beeline-ում ստաժավորում է անցել 130 ուսանող։ Նրանցից ավելի քան կեսն այսօր Beeline-ի աշխատակիցներ են, շատերը առանցքային պաշտոններ են զբաղեցնում։ Ավելին, ծրագրի մեկ մասնակիցն այժմ աշխատում է խմբի ընկերություններից մեկում՝ Ուկրաինայում։
«Մենք շատ ենք հպարտանում ստաժավորման այս ծրագրի հաջողությամբ, որի շնորհիվ մեր ընկերությունը համալրվում է նպատակասլաց, տաղանդավոր եւ ստեղծագործ երիտասարդներով։ Մենք էլ կարող ենք նրանց որոշ բաներ տալ՝ նրանցից յուրաքանչյուրին մենք առաջարկում ենք ստաժավորման անձնական պլան եւ կցում ենք հատուկ ղեկավար։ Ստաժորները կմասնակցեն մեր ընթացիկ նախագծերին, ինչպես նաեւ կունենան հետաքրքիր առաջադրանքներ, որոնք նրանց թույլ կտան կիրառել իրենց գիտելիքները եւ աշխատանքային փորձ ձեռք բերել՝ ուսմանը զուգահեռ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline-ի ստաժավորման ծրագրին կարող են մասնակցել բարձր կուրսերի ուսանողները (երրորդից սկսած), ովքեր առանձնանում են բարձր առաջադիմությամբ, նպատակասլացությամբ եւ ստեղծագործական մոտեցումներով։ Ստաժավորումն իրականացվում է ընկերության տարբեր ստորաբաժանումներում՝ ՏՏ, մարքեթինգ, իրավաբանական տնօրինություն եւ այլն։
Ծրագրի ավարտին լավագույն ստաժորները Beeline-ում աշխատանքի առաջարկ են ստանում։ «Երրորդ սերունդ» ծրագրի ընդունելությունն ընկերությունում տեղի է ունենում յուրաքանչյուր տարի՝ ապրիլից մայիս ամիսներին։ Ուսանողները պետք է համապատասխան դիմումը լրացնեն ընկերության կայքում:

14:11 | 09.11.18 | Новости | 15767
Участники десятой юбилейной программы представили презентации о прохождении стажировки, а на торжественное мероприятие были приглашены их наставники, представители карьерных центров Армении и сотрудники, которые пришли работать в Beeline именно благодаря проекту «Третье поколение».
Молодые стажеры поделились впечатлениями о первых месяцах стажировки, а также представили идеи и предложения, которые хотели бы внедрить в компании. Программа «Третье поколение» стартовала в 2008 году, и за это время стажировку в Beeline прошли 130 студентов. Более половины из них сегодня являются сотрудниками компании, многие занимают ключевые позиции. Более того, один участник программы в настоящее время работает в операционной компании группы на Украине.
«Мы очень гордимся успехом программы стажировки, благодаря которой ряды нашей компании пополняются целеустремленной талантливой и креативной молодежью. Нам тоже есть что дать студентам – для каждого из них мы предлагаем индивидуальный план стажировки и назначаем персонального наставника. Стажеров ждет участие в текущих проектах компании, а также интересные задачи, позволяющие применить свои знания на практике и получить опыт работы параллельно с учебой», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Принять участие в программе стажировки Beeline могут студенты старших курсов (3-й и выше), которые демонстрируют высокую успеваемость, целеустремленность и креативность. Стажировка проводится в различных подразделениях компании – информационные технологии, маркетинг, юридический отдел и других. По итогам программы лучшие стажеры приглашаются работать в Beeline. Набор стажеров в программу «Третье поколение» проходит ежегодно с апреля по май. Студентам нужно заполнить соответствующую заявку на сайте компании.