15:58 | 05.03.19 | Նորություններ | 12174
2019թ. ընկերությունն արդիականացնելու է մայրաքաղաքի ֆիքսված ցանցը՝ հաճախորդներին տրամադրելով հասանելիություն VDSL ինտերնետին եւ բարելավելով քաղաքային հեռախոսակապի որակը:
Առաջինը նոր տեխնոլոգիայից օգտվելու հնարավորություն են ստացել Կիլիկիա թաղամասի բնակիչները, որտեղ այսօր ընկերությունը պաշտոնապես հայտարարել է նախագծի մեկնարկի մասին եւ հավատարիմ հաճախորդներից մեկին նվիրել Beeline-ի VDSL ինտերնետի տարեկան բաժանորդագրություն:
«10 տարի առաջ Beeline-ը հեղափոխություն կատարեց Հայաստանի ինտերնետի շուկայում՝ առաջարկելով ինտերնետ ADSL տեխնոլոգիայով: Այն ժամանակ անիրական թվացող 1 ՄԲ արագությամբ ինտերնետը դարձավ իրականություն, հարյուր հազարավոր ընտանիքներ դարձան մեր ինտերնետի բաժանորդներ, իսկ Հայաստանում վերջնական մոռացվեց dial-up հասկացողությունը: Այսօր առաջընթացը շարունակվում է, եւ մենք հայտարարում ենք մի նախագծի մեկնարկը, որը վստահաբար մեծ հաջողություն կունենա, ու յուրաքանչյուր բնակարանում ինտերնետը կդառնա 10-20 անգամ ավելի արագ, բայց անփոփոխ գնով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ի գերարագ ինտերնետից օգտվելու համար կարելի է մասնավորապես միանալ COMBO 2, COMBO 3 եւ COMBO 4 փաթեթներին, որոնց արժեքները սկսվում են ամսական 5990 դրամից: Փաթեթները ներառում են անսահմանափակ զանգեր Beeline-ի ցանցում, մինչեւ 200 րոպե ՀՀ այլ ցանցերում, մինչեւ 10 ԳԲ գերարագ 4G ինտերնետ, 350 SMS, ֆիքսված ինտերնետ մինչեւ 100 ՄԲ/վրկ արագությամբ: COMBO 3 եւ COMBO 4 փաթեթներում հասանելի է նաեւ ֆիքսված հեռախոսակապ, իսկ COMBO 4 փաթեթում՝ մինչեւ 138 հեռուստաալիք:

15:58 | 05.03.19 | Новости | 12268
Beeline объявляет о старте проекта по беспрецедентной модернизации фиксированной инфраструктуры в Ереване.
В течение 2019 года компания обновит фиксированную сеть в столице, предоставив клиентам доступ к VDSL-интернету и улучшив качество городской телефонной связи.
Первыми доступ к новым технологиям получили жители Киликии, где сегодня компания официально объявила о старте проекта и наградила одного из лояльных абонентов годовой подпиской на новый VDSL-интернет от Beeline.
«Десять лет назад Beeline совершил революцию на рынке интернета Армении, предоставив интернет по технологии ADSL. Немыслимая тогда скорость в 1 мегабит стала реальностью, сотни тысяч семей стали абонентами нашего интернета, а в Армении окончательно забыли что такое dial-up. Однако прогресс не стоит на месте, и сегодня мы объявляем о старте проекта, который, мы верим, повторит наш успех, ведь в каждом доме интернет станет быстрее в 10-20 раз, а его стоимость останется прежней», - сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Для доступа к высокоскоростному интернету Beeline можно, в частности, подключится к пакетам услуг COMBO 2, COMBO 3 и COMBO 4, ежемесячная плата которых начинается с 5990 драмов в месяц. Пакеты включают неограниченные звонки внутри сети Beeline, до 200 минут для звонков на другие мобильные сети Армении, до 10 ГБ высокоскоростного 4G интернета, 350 SMS, фиксированный интернет со скоростью до 100 Мб/с. В пакетах COMBO 3 и COMBO 4 доступна и фиксированная телефонная связь, а в COMBO 4 – до 138 телеканалов.