Ալեքսիս Օհանյանը եւ Սթեն Շին
Reddit սոցիալական լրատվական կայքի համահիմնադիր, Initialized Capital վենչուրային ընկերության համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը եւ Acer-ի հիմնադիր ու նախագահ Սթեն Շին հաստատել են, որ կմասնակցեն հոկտեմբերի 6-9-ը Երեւանում կայանալիք ՏՏ համաշխարհային համաժողովին:
Այս մասին հայտնել են ՀՀ կառավորությունից:
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն օրեր առաջ նշել էր, որ համաժողովին հրավիրված են մասնակցելու հանրային եւ մասնավոր ոլորտի ավելի քան 2000 գործիչներ՝ շուրջ 60 երկրից:
Փետրվարին էլ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ միջազգային գործընկերների հետ հանդիպումներում, այդ թվում՝ Դավոսում, մի շարք հեղինակավոր կազմակերպությունների ղեկավարների անձամբ է հրավիրել մասնակցելու կոնգրեսին:
WCIT 2019-ի խորագիրն է «Ապակենտրոնացման ուժը»: Համաժողովի թեմաներն են լինելու արհեստական բանականությունը, կիբեռանվտանգությունը, թվային ապակենտրոնացումը, ազգային թվային օրակարգերը, խելացի քաղաքները եւ այլն:

12:17 | 06.03.19 | News | 10989
Reddit, Initialized Capital co-founder Alexis Ohanyan and Acer co-founder & Chairman Stan Shih have confirmed they will attend the World Congress of Information Technology, which is to be held in Yerevan on October 6-9, 2019, the Armenian government press service said.
Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan said a few days ago that over 2000 representatives of public and private sectors from around 60 countries have been invited to the congress.
Back in February, Armenian Prime Minister announced that he personally invited leaders of a number of renowned companies to WCIT 2019 during the meetings with foreign partners and the World Economy Forum in Davos.
The theme of the congress is “Fulfilling the Promise of the Digital Age - The Power of Decentralization”. The topics include artificial intelligence, cyber security, digital decentralization, national digital agendas, smart cities, etc.