15:27 | 27.03.19 | Նորություններ | 9903
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի` Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված «մարտահրավերի» կազմակերպման նախաձեռնությունը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում, շարունակվում է:
Ռալֆ Յիրիկյանի «մարտահրավերն» ընդունած ՀՀ կապի, տրանսպորտի ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանն այն ուղղել է Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցին, որն էլ իր հերթին «մարտահրավեր» է փոխանցել ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանին: Նախարարի «մարտահրավերի» հասցեատերն ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանն է:
Նախաձեռնության մասնակիցն ընթերցում է Թումանյանի որեւիցե քառյակ եւ «մարտահրավեր»-ը փոխանցում է այն մասնակցին, որին ինքն է որոշում:

The “Tumanyan 150 challenge”, marking the 150th anniversary of the great Armenian writer and poet Hovhannes Tumanyan, has taken on. It was launched by General Manager at VivaCell-MTS Ralph Yirikian via a Facebook live.
Ralph Yirikian named Armenian Minister of Communication, Transport and Information TechnologiesHakob Arshakyan as the next participant in his live video, and Arshakyan in his turn challenged leader of My Step parliamentary group Lilit Makunts. The latter challenged Armenian Minister of Labor and Social Affairs Zaruhi Batoyan, who passed the baton to Vice President of the National Assembly Lena Nazaryan.
The participants have to recite a quatrain by Tumanyan and pass the challenge to someone of their choosing.