15:27 | 27.03.19 | Նորություններ | 9903
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի` Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված «մարտահրավերի» կազմակերպման նախաձեռնությունը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում, շարունակվում է:
Ռալֆ Յիրիկյանի «մարտահրավերն» ընդունած ՀՀ կապի, տրանսպորտի ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանն այն ուղղել է Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցին, որն էլ իր հերթին «մարտահրավեր» է փոխանցել ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանին: Նախարարի «մարտահրավերի» հասցեատերն ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանն է:
Նախաձեռնության մասնակիցն ընթերցում է Թումանյանի որեւիցե քառյակ եւ «մարտահրավեր»-ը փոխանցում է այն մասնակցին, որին ինքն է որոշում:

15:27 | 27.03.19 | Новости | 9888
Фейсбучный челлендж гендиректора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна, посвященный 150-летию Ованеса Туманяна, продолжается.
Принявший «вызов» Ральфа Йирикяна министр связи, транспорта и информационных технологий Армении Акоп Аршакян бросил «челлендж» руководителю фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, которая, в свою очередь, передала его министру труда и социальных вопросов Заруи Батоян. Адресатом «вызова» министра стала вице-спикер парламента Лена Назарян.
Участники инициативы декламируют какое-либо четверостишье Туманяна и бросают «вызов» другому участнику.