16:39 | 29.03.19 | Նորություններ | 10778
Ucom-ն առաջարկում է ավելի մեծ ծածկույթով որակյալ Wi-Fi եւ անլար TV ծառայություն՝ 804 Mesh սարքերից օգտվելու պայմանով։
GigaCenter սարքերի միջոցով Premium Wi-Fiծառայությունից օգտվելու դեպքում բաժանորդները կկարողանան միանալ նաեւ Premium Wi-Fi Plus ծառայությանը, որը տրամադրվում է նշյալ 804 Mesh սարքի միջոցով:
«5 ԳՀց հաճախականության վրա միանալով GigaCenter-ին՝ սարքը շարունակում է Wi-Fi տարածել միացման կետից մինչեւ 60 մետր շառավղով: 804 Mesh սարքը թույլ է տալիս նաեւ օգտվել IPTV ծառայությունից: Դուք կարող եք տեղադրել այն հեռուստատեսային ծառայությունների համար նախատեսված STB սարքի կողքին, իսկ այնուհետեւ միացնել նշված երկու սարքերը կարճ մալուխով», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Այսպիսով, Premium Wi-Fi Plus ծառայությունից օգտվելիս բաժանորդները հնարավորություն են ստանում ոչ միայն մեծացնել Wi-Fi շառավիղը, այլեւ վայելել հեռուստատեսային ծառայությունը՝ հնարավորինս խուսափելով ավելորդ լարանցումներից:

16:39 | 29.03.19 | Новости | 10876
Компания Ucom предлагает качественный Wi-Fi с более широким покрытием и услугу беспроводного телевидения при условии использования устройств 804 Mesh.
При использовании услуги Premium Wi-Fi через устройства GigaCenter абоненты смогут также подключиться к услуге Premium Wi-Fi Plus, предоставляемой посредством устройства 804 Mesh.
«Подключившись к GigaCenter на частоте 5 ГГц, устройство в состоянии расширить радиус действия Wi-Fi до 60 метров от точки подключения. 804 Mesh также предоставляет доступ к услуге IPTV. Вы сможете разместить его рядом с устройством STB для телевизионной услуги, а затем соединить два этих устройства коротким кабелем», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Таким образом, абоненты, воспользовавшиеся услугой Premium Wi-Fi Plus, смогут не только увеличить радиус действия Wi-Fi, но и насладиться услугой телевидения, при этом максимально избежав лишних кабелей и проводов.