11:07 | 03.04.19 | Նորություններ | 10178
Երեւանի պետական համալսարանի շրջանավարտների եւ կարիերայի կենտրոնի եւ Հայաստանում Beeline համագործակցության շրջանակում շուրջ 30 ԵՊՀ ուսանողներ եւ շրջանավարտներ այցելել են ընկերության վարչական գրասենյակ եւ հանդիպել Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի հետ։
Այցի նպատակն է ԵՊՀ ուսանողներին եւ շրջանավարտներին հնարավորություն տալ կապեր հաստատելու երկրի խոշորագույն ընկերություններից մեկի հետ եւ ծանոթանալու միջազգային ընկերությունում աշխատանքի առանձնահատկություններին։
Հատուկ երիտասարդների համար Beeline-ի ղեկավարը պատրաստել էր դասախոսություն, որի ընթացքում խոսել է ղեկավարի հետ հաջող հաղորդակցություն հաստատելու եւ նրա որոշումների վրա ազդեցություն ունենալու ուղիների մասին։
«Հիանալի է, որ հայ երիտասարդներն արդեն ուսանողական տարիներից հետաքրքրվում են աշխատաշուկայով եւ ձգտում են բիզնես կապեր հաստատել, քանի որ նախաձեռնողականությունն ու ակտիվությունը միշտ էլ բարձր են գնահատվում բիզնես աշխարհում։ Դա նաեւ վերաբերում է սեփական ղեկավարության հետ հարաբերություններին՝ կարեւոր է միշտ գտնել հաղորդակցվելու ճիշտ ուղիներ եւ հնարավորություններ հաջող թիմային աշխատանքի համար», - նշել է Անդրեյ Պյատախինը։
Հանդիպումից հետո ուսանողներն այցելել են Beeline-ի կապի թանգարան, որտեղ ներկայացված են Հայաստանում հեռահաղորդակցման տեխնոլոգիաների զարգացման պատմությանը եւ կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաները։
ԵՊՀ շրջանավարտների եւ կարիերայի կենտրոնի կողմից նմանատիպ միջոցառումները նպաստում են համալսարանի եւ առաջատար ձեռնարկությունների ու գործատուների փոխգործակցությանը, աշխատաշուկայում համալսարանականների մրցունակության բարձրացմանը, շրջանավարտների եւ համալսարանի միջեւ մշտական կապի ամրապնդմանն ու համագործակցության աճին:

11:07 | 03.04.19 | News | 10176
Within the frames of cooperation between Beeline Armenia and Yerevan State University Alumni and Career Center, around 30 students and graduates of YSU visited Beeline administrative office and met with Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The visit was aimed at giving YSU students and graduates the opportunity to establish contacts with one of the largest companies in the country and get acquainted with the specifics of operation at an international company.
Beeline Armenia CEO prepared a special lecture for the young people about successful communication with management and the ways of influencing their decisions.
“It is great that the Armenian young people are interested in the marketplace during their studies and strive for establishing business ties, as initiative and activeness are highly appreciated in business world. It also relates to relations with your management. It’s important to always find the right ways and opportunities for successful team work,” Andrey Pyatakhin said.
The meeting was followed by students’ visit to Beeline Communication Museum, which presents the history of Armenia’s communications technologies, as well as modern connection technologies.