11:07 | 03.04.19 | Նորություններ | 10178
Երեւանի պետական համալսարանի շրջանավարտների եւ կարիերայի կենտրոնի եւ Հայաստանում Beeline համագործակցության շրջանակում շուրջ 30 ԵՊՀ ուսանողներ եւ շրջանավարտներ այցելել են ընկերության վարչական գրասենյակ եւ հանդիպել Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի հետ։
Այցի նպատակն է ԵՊՀ ուսանողներին եւ շրջանավարտներին հնարավորություն տալ կապեր հաստատելու երկրի խոշորագույն ընկերություններից մեկի հետ եւ ծանոթանալու միջազգային ընկերությունում աշխատանքի առանձնահատկություններին։
Հատուկ երիտասարդների համար Beeline-ի ղեկավարը պատրաստել էր դասախոսություն, որի ընթացքում խոսել է ղեկավարի հետ հաջող հաղորդակցություն հաստատելու եւ նրա որոշումների վրա ազդեցություն ունենալու ուղիների մասին։
«Հիանալի է, որ հայ երիտասարդներն արդեն ուսանողական տարիներից հետաքրքրվում են աշխատաշուկայով եւ ձգտում են բիզնես կապեր հաստատել, քանի որ նախաձեռնողականությունն ու ակտիվությունը միշտ էլ բարձր են գնահատվում բիզնես աշխարհում։ Դա նաեւ վերաբերում է սեփական ղեկավարության հետ հարաբերություններին՝ կարեւոր է միշտ գտնել հաղորդակցվելու ճիշտ ուղիներ եւ հնարավորություններ հաջող թիմային աշխատանքի համար», - նշել է Անդրեյ Պյատախինը։
Հանդիպումից հետո ուսանողներն այցելել են Beeline-ի կապի թանգարան, որտեղ ներկայացված են Հայաստանում հեռահաղորդակցման տեխնոլոգիաների զարգացման պատմությանը եւ կապի ժամանակակից տեխնոլոգիաները։
ԵՊՀ շրջանավարտների եւ կարիերայի կենտրոնի կողմից նմանատիպ միջոցառումները նպաստում են համալսարանի եւ առաջատար ձեռնարկությունների ու գործատուների փոխգործակցությանը, աշխատաշուկայում համալսարանականների մրցունակության բարձրացմանը, շրջանավարտների եւ համալսարանի միջեւ մշտական կապի ամրապնդմանն ու համագործակցության աճին:

11:07 | 03.04.19 | Новости | 10185
В рамках сотрудничества Центра выпускников и карьеры Ереванского государственного университета (ЕГУ) и Beeline в Армении около 30 студентов и выпускников ЕГУ посетили административный офис компании и встретились гендиректором Beeline Андреем Пятахиным.
Цель визита – предоставить возможность студентам и выпускникам ЕГУ установить контакты с одной из крупнейших компаний страны и ознакомиться с особенностями работы в международной компании.
Гендиректор Beeline подготовил специальную лекцию для молодежи, в ходе которой рассказал о способах установления удачной коммуникации с руководителем и путях влияния на его решения.
«Прекрасно, что армянская молодежь уже со студенческих лет интересуется рынком труда и стремится к установлению бизнес-контактов, поскольку инициативность и активность всегда высоко ценятся в мире бизнеса. Это также относится к отношениям с собственным руководством: важно всегда находить правильные пути коммуникации и возможности для успешной командной работы»,- отметил Андрей Пятахин.
После встречи студенты посетили музей связи Beeline, где представлена история развития телекоммуникаций в Армении и современные технологии связи.
Подобные мероприятия центра выпускников и карьеры ЕГУ способствуют взаимодействию между университетом и передовыми предприятиями и работодателями, повышению конкурентоспособности университетов на рынке труда, укреплению постоянной связи между выпускниками и университетом.