12:08 | 08.04.19 | Նորություններ | 5444
Աշխատանքային այցով Պորտուգալիայում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է հանրահայտ «Հինդուջա գրուպ» ընկերության եվրոպական տարածաշրջանի նախագահ Պրակաշ Հինդուջայի հետ։
Նախագահ Սարգսյանը եւ գործարարը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի եւ Հնդկաստանի միջեւ տնտեսական համագործակցության հնարավորությունների եւ առկա ներուժի արդյունավետ իրացման վերաբերյալ։
Պրակաշ Հինդուջան ասել է, որ «Հինդուջա գրուպ» ընկերությունը հետաքրքրված է տեխնոլոգիաների, գիտության ոլորտներում փոխգործակցությամբ եւ համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացմամբ։
Նախագահ Սարգսյանը հրավիրել է Պրակաշ Հինդուջային՝ մասնակցելու հունիսին Հայաստանում անցկացվող Armenian Summit of Minds միջոցառմանը։
«Հինդուջա գրուպ»-ը խոշորագույն ընկերություն է՝ հիմնված Հինդուջա եղբայրների կողմից։ Ընկերությունը գործունեություն է ծավալում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության, առողջապահության, բանկային, անշարժ գույքի ոլորտներում։ Ընկերության աշխատակիցների թիվը գերազանցում է 150 հազարը։ Հինդուջա ընտանիքն աշխարհի ամենահարուստ ընտանիքների շարքում է՝ $18 միլիարդ կարողությամբ։

Within the frames of his working visit to Portugal, Armenian President Armen Sarkissian met with Prakash Hinduja, Chairman of Hinduja Group of Companies-Europe at Hinduja Group Limited.
President Sarkissian and the businessman exchanged ideas on the opportunities of economic collaboration between Armenia and India, as well as efficient realization of the available potential.
Prakash Hinduja said that Hinduja Group is interested in cooperation and implementation of various joint projects in sectors of technologies and science.
Armen Sarkissian invited Prakash Hinduja to Armenian Summit of Minds event to be held in Armenia this June.
Hinduja Group is a large company, established by Hinduja brothers. The company has over 150k employees and operates in sectors of IT, telecommunications, healthcare, banking, and real estate. The Hinduja family is among the richest in the word with net worth of USD 18 billion.