12:09 | 12.04.19 | Նորություններ | 14088
Ռուսաստանյան Центр Речевых Технологий (ЦРТ, «Խոսքային տեխնոլոգիաների կենտրոն») ընկերությունների խումբը «Նիկիտա Մոբայլ» ընկերությունում կազմակերպված նկարագիր շնորհանդեսի ընթացքում Հայաստանի մի շարք բանկերի ներկայացրել է ձայնի եւ դեմքի միջոցով մարդուն ճանաչելու համակարգը:
«Նիկիտա Մոբայլ»-ում նշել են, որ ձայնի միջոցով մարդու ճանաչման ծառայությունը թույլ է տալիս պահպանել հաճախորդների սպասարկման բարձր որակը, ինչպես նաեւ խուսափել խաբեություններից. ոչ ոք չի կարող մեկ այլ անձի անունից ներկայանալ եւ անձի բանկային տվյալների մասին տեղեկատվություն ձեռք բերել: Իսկ դեմքի ճանաչման համակարգը թույլ է տալիս ճանաչել նույնիսկ քողարկված արտաքինով անձանց:
Նկարագիր շնորհանդեսն անցկացվել է «Նիկիտա Մոբայլ» եւ «Ինկրիպտ» ընկերությունների աջակցությամբ:
ЦРТ-ն տեղեկատվական եւ ինովացիոն համակարգեր մշակող ընկերություն է դեմքի եւ ձայնի կենսաչափության ոլորտում: Ֆինանսական կազմակերպությունները, տեղեկատվական կենտրոնները, հեռուստահաղորդակցական ընկերությունները, արտադրական ձեռնարկություններն օգտագործում են ЦРТ-ի ծառայությունները բիզնես գործընթացների օպտիմալացման, հաճախորդների սպասարկման ավտոմատացման, անվտանգության մակարդակի բարձրացման եւ վերլուծական տեղեկատվության ապահովման համար:
Նկարագիր շնորհանդեսին աջակցող «Ինկրիպտ» ընկերությունը համակարգային ինտեգրատոր է, որն իր ներդրումն է կատարում Հայաստանի տեղեկատվական եւ հաղորդակցման տեխնոլոգիաների զարգացման համար:
««Ինկրիպտ»-ի աշխատակազմը շատ հպարտ է նրանով, որ այսօր իր ներդրումն է կատարում երկրի արդիականացման, ժամանակակից տեխնոլոգիաների եւ լուծումների առաջարկման մեջ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նկարագիր շնորհանդեսի անցկացմանը աջակցող մյուս ընկերությունը՝ «Նիկիտա Մոբայլը», մատուցում է բջջային մարքեթինգի, զանգերի կենտրոնի եւ էլեկտրոնային կոմերցիայի ծառայություններ:

12:09 | 12.04.19 | Новости | 14134
Российская группа компаний «Центр Речевых Технологий» (ЦРТ) в ходе организованной в компании «Никита Мобайл» презентации ознакомила представителей ряда армянских банков с биометрическими технологиями, работающими по образцу голоса человека и фотографии лица.
В компании «Никита Мобайл» отметили, что решения ЦРТ помогают вывести обслуживание клиентов на новый уровень удобства и безопасности, помогают избежать мошенничества: никто не сможет представиться от имени другого человека при звонке в контактный центр банка и получить его банковские данные. А система распознавания внешности поможет узнать даже замаскированное лицо.
Презентация состоялась при поддержке компаний «Никита Мобайл» и «Инкрипт».
ЦРТ - разработчик инновационных систем в сфере распознавания лица и голосовой биометрии. Финансовые организации, информационные центры, телекоммуникационные системы и промышленные организации используют услуги ЦРТ для оптимизации бизнес процессов, автоматизации обслуживания клиентов, повышения уровня безопасности и обеспечения аналитической информации.
Компания «Инкрипт» - системный интегратор, содействующая проведению презентации, вносит свой вклад в развитие информационных и коммуникативных технологий Армении.
«Команада «Инкрипт» горда тем, что вносит сегодня свой вклад в дело развития современных технологий и решений, содействуя тем самым модернизации страны», - отмечается в сообщении.
Компания «Никита Мобайл», также содействующая проведению презентации, является динамически развивающейся компанией, которая предоставляет услуги в сфере мобильного маркетинга и электронной коммерции.