12:35 | 22.04.19 | Նորություններ | 10729
DataArt ընկերությունը Yerevan Testing Days համաժողովի պլատինե հովանավորն է, որը կանցկացվի Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում ապրիլի 29-ից մինչեւ մայիսի 1-ը:
Ապրիլի 29-ին DataArt-ի QA առաջատար մասնագետ (QA lead) Եվգենի Եֆիմովը հանդես կգա որպես Software Testing Armenian Cup թեստավորման մրցույթի ժյուրիի անդամ: DataArt-ը հատուկ մրցանակներ կշնորհի թիմային կարգում եւ լավագույն մասնակցին:
Ապրիլի 30-ին Եվգենի Եֆիմովը հանդես կգա «Ինչպես տապալել ձեր տեստավորման դեպարտամենտը` երեք պարզ քայլ» ելույթով: Բանախոսին լավագույն հարցերի հեղինակները կստանան մրցանակներ:
Երեք օր կոնֆերանսի հյուրերը կկարողանան ծանոթանալ ընկերության եւ աշխատակիցների հետ DataArt-ի ստենդում: Այստեղ հնարավոր կլինի ոչ միայն հարցեր տալ, այլեւ մասնակցել Skillotron մրցույթին՝ DataArt-ի կողմից ստեղծված տեխնիկական վիկտորինային, եւ կատարելագործել ձեր CV-ին DataArt-ի մեկ այլ ծառայության՝ CV Duck-ի շնորհիվ:
Ապրիլի 28-ին՝ կոնֆերանսի պաշտոնական բացումից մեկ օր առաջ, DataArt-ը կանցկացնի QA-փորձագետների հանդիպում՝ Երեւանում փորձարկման շուկայի առանձնահատկությունները, լավագույն փորձը եւ հաճախորդների մոտեցումները քննարկելու համար:
Մարտին DataArt-ը հայտարարել է Հայաստանում աշխատանքի մեկնարկի մասին: Նախատեսվում է, որ գրասենյակը կբացվի 2019թ. մայիս-հունիս ամիսներին: Ակնկալվում է, որ մինչեւ տարեվերջ առնվազն 30 մասնագետ աշխատանքի կանցնի DataArt-ի երեւանյան գրասենյակում:
Yerevan Testing Days-ի կազմակերպիչներն են՝ ArmSTQB - Armenian Software Testing Qualifications Board ընկերությունը, Quality Testing Lab ընկերությունը, Որակի ապահովման մասնագետների հայկական միությունը, TestingArt ընկերությունը եւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը։
DataArt-ը ստեղծում եւ մշակում է եզակի ծրագրային լուծումներին, որոնք օգնում են հաճախորդներին զարգացնել իրենց բիզնեսը տարբեր ոլորտներում: DataArt-ը ձեռք է բազմաթիվ ընկերությունների վստահությունը, որոնց թվում են Nasdaq-ը, Travelport-ը, Ocado-ը, Betfair-ը, Regus-ը, Meetup-ը եւ Apple Leisure Group-ը: DataArt-ը համախմբում է ավելի քան 2700 մասնագետների փորձը Միացյալ Նահանգների, Արեւմտյան եւ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Լատինական Ամերիկայի 22 քաղաքներում:

12:35 | 22.04.19 | Новости | 11894
Компания DataArt выступает платиновым спонсором конференции Yerevan Testing Days, которая пройдет с 29 апреля по 1 мая в Американском университете Армении.
29 апреля QA-лид DataArt Евгений Ефимов выступит членом жюри соревнования по тестированию Software Testing Armenian Cup. DataArt вручит специальные призы в командной категории и лучшему участнику соревнования.
30 апреля Евгений выступит c презентацией «Как развалить ваш департамент тестирования: три простых шага», а авторы лучших вопросов докладчику получат призы.
Три дня гости конференции смогут знакомиться с компанией и сотрудниками на стенде DataArt. Здесь можно будет не только задать вопросы, но и поучаствовать в конкурсе Skillotron - технической викторине, созданной DataArt, и улучшить свое резюме с помощью еще одного сервиса DataArt - CV Duck.
28 апреля, за день до официального открытия конференции, DataArt проведет встречу QA-экспертов, чтобы обсудить особенности рынка тестирования в Ереване, лучшие практики, подходы клиентов.
В марте DataArt объявил о начале работы в Армении. Планируется, что офис в Ереване будет открыт в мае–июне этого года. Ожидается, что до конца года в DataArt Ереван начнут работать не менее 30 специалистов.
Организаторами Yerevan Testing Days выступаю компании ArmSTQB - Armenian Software Testing Qualifications, Quality Testing Lab, TestinArt, Армянский союз специалистов обеспечения качества и Американский университет Армении.
DataArt создает, развивает и поддерживает уникальные программные решения, помогающие развитию бизнеса клиентов в различных индустриях. DataArt завоевал доверие, в том числе, Nasdaq, Travelport, Ocado, Betfair, Regus, Meetup и Apple Leisure Group. DataArt объединяет опыт более 2700 специалистов из 22 городов США, Западной и Восточной Европы, Латинской Америки.