12:35 | 22.04.19 | Նորություններ | 10729
DataArt ընկերությունը Yerevan Testing Days համաժողովի պլատինե հովանավորն է, որը կանցկացվի Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում ապրիլի 29-ից մինչեւ մայիսի 1-ը:
Ապրիլի 29-ին DataArt-ի QA առաջատար մասնագետ (QA lead) Եվգենի Եֆիմովը հանդես կգա որպես Software Testing Armenian Cup թեստավորման մրցույթի ժյուրիի անդամ: DataArt-ը հատուկ մրցանակներ կշնորհի թիմային կարգում եւ լավագույն մասնակցին:
Ապրիլի 30-ին Եվգենի Եֆիմովը հանդես կգա «Ինչպես տապալել ձեր տեստավորման դեպարտամենտը` երեք պարզ քայլ» ելույթով: Բանախոսին լավագույն հարցերի հեղինակները կստանան մրցանակներ:
Երեք օր կոնֆերանսի հյուրերը կկարողանան ծանոթանալ ընկերության եւ աշխատակիցների հետ DataArt-ի ստենդում: Այստեղ հնարավոր կլինի ոչ միայն հարցեր տալ, այլեւ մասնակցել Skillotron մրցույթին՝ DataArt-ի կողմից ստեղծված տեխնիկական վիկտորինային, եւ կատարելագործել ձեր CV-ին DataArt-ի մեկ այլ ծառայության՝ CV Duck-ի շնորհիվ:
Ապրիլի 28-ին՝ կոնֆերանսի պաշտոնական բացումից մեկ օր առաջ, DataArt-ը կանցկացնի QA-փորձագետների հանդիպում՝ Երեւանում փորձարկման շուկայի առանձնահատկությունները, լավագույն փորձը եւ հաճախորդների մոտեցումները քննարկելու համար:
Մարտին DataArt-ը հայտարարել է Հայաստանում աշխատանքի մեկնարկի մասին: Նախատեսվում է, որ գրասենյակը կբացվի 2019թ. մայիս-հունիս ամիսներին: Ակնկալվում է, որ մինչեւ տարեվերջ առնվազն 30 մասնագետ աշխատանքի կանցնի DataArt-ի երեւանյան գրասենյակում:
Yerevan Testing Days-ի կազմակերպիչներն են՝ ArmSTQB - Armenian Software Testing Qualifications Board ընկերությունը, Quality Testing Lab ընկերությունը, Որակի ապահովման մասնագետների հայկական միությունը, TestingArt ընկերությունը եւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը։
DataArt-ը ստեղծում եւ մշակում է եզակի ծրագրային լուծումներին, որոնք օգնում են հաճախորդներին զարգացնել իրենց բիզնեսը տարբեր ոլորտներում: DataArt-ը ձեռք է բազմաթիվ ընկերությունների վստահությունը, որոնց թվում են Nasdaq-ը, Travelport-ը, Ocado-ը, Betfair-ը, Regus-ը, Meetup-ը եւ Apple Leisure Group-ը: DataArt-ը համախմբում է ավելի քան 2700 մասնագետների փորձը Միացյալ Նահանգների, Արեւմտյան եւ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Լատինական Ամերիկայի 22 քաղաքներում:

12:35 | 22.04.19 | News | 11788
DataArt is the platinum sponsor of Yerevan Testing Days conference, which will be held in American University of Armenia on April 29-May 1.
On April 29 DataArt QA Manager Eugene Efimov will perform as a member of the jury for the Software Testing Armenian Cup. DataArt will award special prizes to the best team and the best contestant.
On April 30 Eugene will hold the presentation “How to ruin you testing department in three simple steps”, and members of the audience that ask the best questions will be awarded prizes.
The guests are going to have three days to get acquainted with the company and the staff at DataArt stand. There they will be able to not only ask questions, but also compete in Skillotron, a tech quiz by Data Art, and improve their CVs via another DataArt service, CV Duck.
On April 28, a day before the official opening of the conference, DataArt will hold a meeting for QA experts to discuss the peculiarities of the testing market in Yerevan, as well as the best methods and approaches.
DataArt announced the launch of activity in Armenia in March. The company plans to open the office in Yerevan in May or June of 2019 and hire no less than 30 experts before the year-end.
Yerevan Testing Days are organized by Armenian Software Testing Qualifications and Quality Testing Lab (ArmSTQB), as well as Armenian Association of Quality Assurance Professionals, TestingArt company and American University of Armenia.
DataArt creates, develops and supports unique software facilitating advancement of the clients’ business in various industries. DataArt has earned the trust of companies such as Nasdaq, Travelport, Ocado, Betfair, Regus, Meetup and Apple Leisure Group. DataArt consolidates the experience of over 2700 specialists from 22 cities in U.S., Western and Eastern Europe, and Latin America.