14:10 | 24.05.19 | Նորություններ | 11769
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2015-ից իրականացնում է VivaStart կրթական ծրագիրը, որը նպաստում է ապագա մասնագետների մոտ անհրաժեշտ հմտությունների զարգացմանը եւ ամուր հիմք ստեղծում կարիերայի զարգացման համար:
Հանրապետության տարբեր բուհերի ուսանողներ հնարավորություն են ստանում ծանոթանալու աշխատանքային գործընթացին՝ ընկերության տարբեր սպասարկման կենտրոններում, ինչպես նաեւ ձեռք բերում աշխատանքային էթիկայի եւ կորպորատիվ մշակույթի վերաբերյալ գիտելիք:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հավաստագրեր է հանձնել VivaStart-ի 2019 թվականի առաջին շրջանավարտներին: Այս անգամ հանրապետության տարբեր մարզերից եւ տարբեր բուհերից 32 ուսանող հնարավորություն էր ստացել մասնակցելու դասընթացներին:
Լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած մասնակիցներից երեքը՝ Նելլի Թադեւոսյանը, Հասմիկ Ալեքսանյանը եւ Լեւոն Մկրտչյանը, ստացել են Samsung Galaxy SM-A305F/ A30 սմարթֆոն:
«Մեր ընկերությունը կարեւորում է «VivaStart»-ը որպես կարեւոր հարթակ՝ կարիերայի ուղին սկսող ուսանողների համար: Այս ծրագիրը մասնագիտական ոլորտում առաջին քայլերը կատարող երիտասարդին հնարավորություն է տալիս դիտարկելու աշխատանքային գործընթացները՝ ներսից, ձեռք բերելու անհրաժեշտ հմտություններ ու ձեւավորելու որոշումներն ինքնուրույն կայացնելու, կողմնորոշվելու կարողություն: Դասընթացի կարեւորագույն նպատակներից է նաեւ գործարար հաղորդակցության ունակությունների զարգացումը: Շնորհավորում եմ ձեզ եւ վստահ եմ, որ մեր ընկերությունում ձեռք բերած փորձառությունը կծառայի որպես կարեւոր մեկնակետ՝ հաջողության հետագա ուղին կերտելու հարցում», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015 թվականից մեկնարկած՝ ծրագրի շահառու է դարձել 326 ուսանող: Այդ տարիների ընթացքում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատանքային թիմին է միացել լավագույն արդյունք արձանագրած ավելի քան 44 ուսանող:

14:10 | 24.05.19 | Новости | 11779
ВиваСелл-МТС с 2015 г. осуществляет образовательную программу VivaStart, которая способствует развитию необходимых навыков у будущих специалистов, создавая прочную основу для развития карьеры.
Студенты различных вузов республики получают возможность ознакомиться с рабочим процессом в центрах обслуживания компании, а также приобретают знания по профессиональной этике и корпоративной культуре.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян вручил сертификаты первым выпускникам 2019 года VivaStart.
На этот раз в программе приняли участие 32 студента из различных вузов и областей Армении.
Студенты Нелли Тадевосян, Асмик Алексанян и Левон Мкртчян, продемонстрировавшие лучшие результаты, получили смартфоны Samsung Galaxy SM-A305F/.
«Наша компания придает особое значение VivaStart, являющейся площадкой для студентов, начинающих свою карьеру. Эта программа дает возможность молодым людям, делающим первые шаги в профессиональной сфере, исследовать рабочий процесс изнутри, приобрести необходимые навыки и научиться самостоятельно принимать решения. Одна из важнейших целей курсов – развитие навыков деловой коммуникации. Поздравляю вас и уверен, что приобретенный в нашей компании опыт послужит отправной точкой для вашего дальнейшего успеха», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
С 2015 года участниками программы стали 326 студентов. За это время к рабочей команде ВиваСелл-МТС присоединились более 44 студентов, показавших лучший результат.