14:28 | 29.07.19 | Նորություններ | 13605
«Ռոստելեկոմ»-ի ամենամյա «Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար-5» ուսանողական ծրագրի 2019թ․արդյունքներն ամփոփվել են հուլիսի 29-ին:
Նախագծին այս տարի մասնակցում էին ընտրական փուլը հաղթահարած շուրջ 20 ուսանողներ ամենատարբեր բուհերից:
«Նման նախագծերի շնորհիվ մենք հնարավորություն ենք ընձեռում երիտասարդ մասնագետներին մուտք գործելու «Ռոստելեկոմ»-ի նման խոշոր ընկերությունների ներքին էկոհամակարգ, ծանոթանալու կորպորատիվ մշակույթին, շփվելու փորձառու մասնագետների հետ, ինչու չէ՝ նաեւ ինքնադրսեւորվելու։ Փորձը ցույց է տալիս, որ նախագծի շնորհիվ այսօրվա ուսանողները աշխատանքի անցնելիս մի քանի քայլ առաջ են լինում իրենց հասակակիցներից եւ հաջողում են իրենց աշխատանքում, ստարտափ կամ այլ նախաձեռնությունների ընթացքում։ Միեւնույն ժամանակ ուրախ ենք, որ նախագծի արդյունքում մեր անձնակազմը համալրում են երիտասարդներ, ովքեր ունեն ձգտում, թարմ մոտեցումներ ու գաղափարներ, գիտեն՝ ինչպես հասնել սեփական նպատակներին, անհատականություն են։ Շնորհավորում ենք հաղթողին եւ բարի գալուստ «Ռոստելեկոմ»»,- նշել է «Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Ծրագիրն իրականացվում է արդեն 5-րդ անգամ՝ հնարավորություն ընձեռելով տարբեր մասնագիտություններ ունեցող մարդկանց համախմբվել մեկ գաղափարի շուրջ։ Հաղթող դառնալու համար չկա հստակ սահմանված ճանապարհ։ Այստեղ մասնակիցները կարող են ռիսկի դիմել, ներկայացնել համարձակ ու նորարար գաղափարներ՝ վերագնահատել իրենց իսկ ուժերը։ Ընկերությունն իր հերթին աջակցում է նրանց՝ ապահովելով գիտելիքների բազա ու փորձառու մասնագետների մշտական խորհրդատվություն։ Արդյունքում՝ յուրաքանչյուր տարի ծրագրի մասնակիցներից առնվազն 4-5-ը միանում են մեր թիմին՝ որպես աշխատակից, իսկ մյուսների համար, վստահ եմ, սա հետաքրքիր փորձառություն է եւ «Ռոստելեկոմ»-ին կապող լավ հիշողություններ»,- ասել է «Ռոստելեկոմ»-ի մարդկային ռեսուրսների կառավարման դեպարտամենտի ղեկավար Անի Գրիգորյանը։
Սեմինարներից բացի, մասնակիցները գործնական անհատական եւ թիմային նախագծեր են իրականացնում՝ ծանոթանալով թիմային աշխատանքի առանձնահատկություններին, ձեռք բերելով համատեղ լուծումներ առաջարկելու եւ խնդիրները հաղթահարելու հմտություններ։
Նախագծի մասնակիցները մոտիվացվում էին նաեւ մրցանակով, այն է՝ ընկերությունում վճարովի եռամսյա ուսուցում անցնելու հնարավորությամբ, որը լավ արդյունքների պարագայում կարող է հետագայում մշտական աշխատանքի առաջարկի վերածվել։ Ընդ որում, ստորաբաժանման ընտրությունը մասնակցինն է լինելու։
«Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար-5» նախագծի հաղթող է ճանաչվել Երեւանի պետական համալսարանի Ինֆորմատիկայի եւ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի ուսանող Նելլի Փափազյանը։
Ստեղծագործ մտածողությամբ աչքի ընկած բոլոր ուսանողները, ինչպես եւ նախորդ տարիներին, այս տարի եւս աշխատանքի առաջարկներ կստանան համապատասխան բաժիններում։

14:28 | 29.07.19 | News | 13593
Rostelecom has concluded the results of the 5th annual project “New Opportunities for Students” on July 29, 2019.
This year it included around 20 students from different universities, who passed the qualification stage.
“Through projects such as this, we enable young specialists to enter into the ecosystem of a large company like Rostelecom, learn about the corporate culture, communicate with experienced professionals and show what they can do. We have seen that students who partook in our project are a few steps ahead of other candidates when applying for jobs. They are also successful in the startups, initiatives or jobs they pick. At the same time, we are happy that the project helps fill our ranks with young experts, individuals who come with ambition, fresh approaches and ideas, and know how to achieve their goals. We congratulate the winner and welcome them to Rostelecom,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
“This is the 5th edition of the project, and this time too it united people of different professions around our idea. There is no strictly set way to win, the participants can take risks and submit bold, innovative solutions, reassessing their own abilities. The company supports them by providing a knowledge base and regular consultations with experienced specialists. As a result, at least 4 or 5 participants of the project are hired by Rostelecom every year. I’m sure that for the others it is an interesting experience and they have good memories of our company,” said Ani Grigoryan, Head of HR Department at Rostelecom Armenia.
The project participants attended seminars and fulfilled individual and group tasks, learning the peculiarities of working as a team, preparing joint solutions and overcoming difficulties together.
They were also motivated by the prize: three-month paid internship at Rostelecom. If the young specialist shows good results in that time, they have a good chance of getting a job offer from the company. Rostelecom has added that in that case, the specialist chooses the department.
This year the winner of “New Opportunities for Students” is Nelli Papazyan, student at the Faculty of Informatics and Applied Mathematics, Yerevan State University (YSU).
All those project participants that stand out by creative thinking will receive job offers from different Rostelecom departments this year too.