14:28 | 29.07.19 | Նորություններ | 13605
«Ռոստելեկոմ»-ի ամենամյա «Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար-5» ուսանողական ծրագրի 2019թ․արդյունքներն ամփոփվել են հուլիսի 29-ին:
Նախագծին այս տարի մասնակցում էին ընտրական փուլը հաղթահարած շուրջ 20 ուսանողներ ամենատարբեր բուհերից:
«Նման նախագծերի շնորհիվ մենք հնարավորություն ենք ընձեռում երիտասարդ մասնագետներին մուտք գործելու «Ռոստելեկոմ»-ի նման խոշոր ընկերությունների ներքին էկոհամակարգ, ծանոթանալու կորպորատիվ մշակույթին, շփվելու փորձառու մասնագետների հետ, ինչու չէ՝ նաեւ ինքնադրսեւորվելու։ Փորձը ցույց է տալիս, որ նախագծի շնորհիվ այսօրվա ուսանողները աշխատանքի անցնելիս մի քանի քայլ առաջ են լինում իրենց հասակակիցներից եւ հաջողում են իրենց աշխատանքում, ստարտափ կամ այլ նախաձեռնությունների ընթացքում։ Միեւնույն ժամանակ ուրախ ենք, որ նախագծի արդյունքում մեր անձնակազմը համալրում են երիտասարդներ, ովքեր ունեն ձգտում, թարմ մոտեցումներ ու գաղափարներ, գիտեն՝ ինչպես հասնել սեփական նպատակներին, անհատականություն են։ Շնորհավորում ենք հաղթողին եւ բարի գալուստ «Ռոստելեկոմ»»,- նշել է «Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Ծրագիրն իրականացվում է արդեն 5-րդ անգամ՝ հնարավորություն ընձեռելով տարբեր մասնագիտություններ ունեցող մարդկանց համախմբվել մեկ գաղափարի շուրջ։ Հաղթող դառնալու համար չկա հստակ սահմանված ճանապարհ։ Այստեղ մասնակիցները կարող են ռիսկի դիմել, ներկայացնել համարձակ ու նորարար գաղափարներ՝ վերագնահատել իրենց իսկ ուժերը։ Ընկերությունն իր հերթին աջակցում է նրանց՝ ապահովելով գիտելիքների բազա ու փորձառու մասնագետների մշտական խորհրդատվություն։ Արդյունքում՝ յուրաքանչյուր տարի ծրագրի մասնակիցներից առնվազն 4-5-ը միանում են մեր թիմին՝ որպես աշխատակից, իսկ մյուսների համար, վստահ եմ, սա հետաքրքիր փորձառություն է եւ «Ռոստելեկոմ»-ին կապող լավ հիշողություններ»,- ասել է «Ռոստելեկոմ»-ի մարդկային ռեսուրսների կառավարման դեպարտամենտի ղեկավար Անի Գրիգորյանը։
Սեմինարներից բացի, մասնակիցները գործնական անհատական եւ թիմային նախագծեր են իրականացնում՝ ծանոթանալով թիմային աշխատանքի առանձնահատկություններին, ձեռք բերելով համատեղ լուծումներ առաջարկելու եւ խնդիրները հաղթահարելու հմտություններ։
Նախագծի մասնակիցները մոտիվացվում էին նաեւ մրցանակով, այն է՝ ընկերությունում վճարովի եռամսյա ուսուցում անցնելու հնարավորությամբ, որը լավ արդյունքների պարագայում կարող է հետագայում մշտական աշխատանքի առաջարկի վերածվել։ Ընդ որում, ստորաբաժանման ընտրությունը մասնակցինն է լինելու։
«Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար-5» նախագծի հաղթող է ճանաչվել Երեւանի պետական համալսարանի Ինֆորմատիկայի եւ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի ուսանող Նելլի Փափազյանը։
Ստեղծագործ մտածողությամբ աչքի ընկած բոլոր ուսանողները, ինչպես եւ նախորդ տարիներին, այս տարի եւս աշխատանքի առաջարկներ կստանան համապատասխան բաժիններում։

14:28 | 29.07.19 | Новости | 13655
29 июля компания «Ростелеком» подвела итоги своей студенческой программы «Новые возможности для студентов-5».
В этом году в проекте приняли участие около 20 студентов различных вузов, преодолевших отборочный этап.
«Благодаря таким программам мы предоставляем молодым специалистам возможность войти во внутреннюю экосистему таких крупных компаний как «Ростелеком», чтобы ознакомиться с корпоративной культурой, пообщаться с опытными специалистами и, почему бы и нет, проявить себя. Опыт показывает, что благодаря программе наши студенты, устроившись на работу, оказываются на шаг впереди своих сверстников, демонстрируя успехи в своей работе, процессе разработки стартапов и других инициатив. В то же время мы рады, что по итогам программы наши ряды пополняются молодыми людьми, у которых есть стремление, свежие подходы и идеи; они являются индивидуалистами и знают, как достичь собственных целей. Поздравляем победителя – добро пожаловать в «Ростелеком»»,- отметил гендиректор «Ростелеком» Айк Фарамазян.
«Программа осуществляется уже в 5-й раз, предоставляя возможность людям разных профессий объединиться вокруг одной идеи. Нет четко расчерченного пути к победе. Здесь участники могут идти на риск, представлять смелые и инновационные идеи. Компания, в свою очередь, поддерживает их, обеспечивая базой знаний и постоянными консультациями опытных специалистов. В результате каждый год как минимум 4-5 участников присоединяются к нашей команде в качестве сотрудников. Уверена, что для остальных программа также станет интересным опытом и оставит хорошие воспоминания, связанные с «Ростелеком»»,- сказала руководитель HR департамента «Ростелеком» Ани Григорян.
Кроме семинаров, участники осуществляют деловые индивидуальные и командные проекты, приобретая навыки работы в команде.
Участники проекта мотивированы также будущими перспективами: это оплачиваемая трехмесячная стажировка в компании, которая при успешном прохождении может стать постоянной работой. К тому же, выбор департаментов осуществляется участниками.
Победителем проекта «Новые возможности для студентов-5» стала студентка факультета информатики и прикладной математики Ереванского государственного университета Нелли Папазян.
Все студенты, которые отличились творческим мышлением, так же, как и в предыдущие годы, получат предложения о работе в соответствующих отделах.