14:25 | 12.08.19 | Նորություններ | 15335
GlobalAM-ի եւ Beeline ստարտափ ինկուբատորի համագործակցության շրջանակում Երեւանում մեկնարկեցին «CLIMATELAUNCHPAD ՀԱՅԱՍՏԱՆ 2019»-ի ինտենսիվ բիզնես ճամբարը եւ արագացված խորհրդատվական դասընթացները։
«ClimateLaunchpad Հայաստան 2019»-ը ստարտափ բիզնես գաղափարների մրցույթ է: Ծրագրի առաքելությունն է մաքուր տեխնոլոգիաների ոլորտի գաղափարները վերածել հաջող բիզնես նախագծերի՝ խթանելով տնտեսական աճը եւ նորարարության ներուժը:
Մրցույթը մեկնարկելու է 2-օրյա բիզնես ճամբարով, որը վարելու է Նիդերլանդներից ժամանած մասնագետ Ռոն Բլումերսը: Բիզնես ճամբարին մասնակցելու են պրոֆեսիոնալ ժյուրիի կողմից ընտրված լավագույն 15 թիմերը, ովքեր իրենց բիզնես գաղափարները վերածելու են կենսունակ բիզնես նախագծերի եւ սովորելու են բիզնես վարելու հմտությունները:
Ճամբարից հետո թիմերը կմասնակցեն 6 շաբաթյա արագացված խորհրդատվական դասընթացներին ազգային եզրափակիչ փուլին պատրաստվելու համար: Ընտրված 3 լավագույն թիմերն արդեն Ամստերդամում նոյեմբերի 14-15-ը կմասնակցեն եվրոպական եզրափակիչ հանդիպմանը: Եզրափակիչ փուլի լավագույն 3 ստարտափ գաղափարները կստանան համապատասխանաբար 10 000 եվրոյի, 5 000 եվրոյի եւ 2 500 եվրոյի չափով մրցանակներ, իսկ լավագույն 10 ստարտափները հնարավորություն կունենան մասնակցելու Climate-KIC-ի 18-ամսյա աքսելերացիոն ծրագրին:
«Beeline-ը հնարավորինս ձգտում է աջակցել Հայաստանում ստարտափ էկոհամակարգի զարգացմանը, եւ շատ լավ է, որ մեզ մոտ նմանատիպ միջոցառումներ են անցկացվում՝ արտասահմանյան գործընկերների ներգրավմամբ: Վստահ եմ, սա մեր հայկական ստարտափների համար զարգացման մի նոր խթան կդառնա»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

14:25 | 12.08.19 | Новости | 15440
В рамках сотрудничества GlobalAM и Beeline Startup Incubator в Ереване стартовали интенсивный бизнес лагерь CLIMATELAUNCHPAD АРМЕНИЯ 2019 и ускоренные мастер-классы.
ClimateLaunchpad Армения 2019 – конкурс бизнес идей для стартапов. Программа нацелена воплотить идеи в сфере чистых технологий в бизнес проекты, стимулируя экономический рост и инновационный потенциал.
Конкурс стартует с 2-дневного бизнес лагеря, который будет вести прибывший из Нидерландов специалист Рон Блумерс. В бизнес лагере будут участвовать 15 лучших команд, выбранных профессиональным жюри, которые воплотят свои бизнес идеи в жизнеспособные бизнес проекты, ознакомятся с навыками ведения бизнеса.
Затем команды примут участие в 6-недельных ускоренных мастер-классах для подготовки к национальному финальному туру. Три лучшие команды 14-15 ноября выступят в европейской финальной встрече в Амстердаме.
3 лучших стартапа финального тура получат приз в размере 10 000 евро, 5 000 евро и 2 500 евро соответственно, а лучшие 10 стартапов получат возможность участвовать в 18 месячной акселерационной программе Climate-KIC.
«Beeline по возможности стремится содействовать развитию экосистемы стартап в Армении, и это прекрасно, что у нас проводятся подобные мероприятия с привлечением зарубежных партнеров. Уверен, что это станет новым стимулом для развития наших армянских стартапов»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Beeline Startup Incubator помогает армянским стартапам делать первые шаги для выхода на рынок. Цель инкубатора – всеми своими ресурсами поддерживать интенсивный рост армянских стартапов, обеспечивая их выход на международный рынок. Резидентам предоставляется бесплатная рабочая территория, они проходят тренинги и мастер-классы по менеджменту, финансированию, PR, цифровому маркетингу, HR и другим темам.