15:21 | 22.08.19 | Նորություններ | 13577
Վայոց Ձորի Աղավնաձոր գյուղում լուծվել է կիսակառույց տան եւ թեքահարթակի խնդիր: Բաբայաններին աջակցել են բնակարանաշինության գործում տարիների արդյունավետ գործակցություն արձանագրած կառույցները՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ու «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը»:
Բնակարանաշինության ծրագրի շնորհիվ Բաբայաններն արդեն ավարտել են տան ներքին հարդարման աշխատանքները։ Շուտով կտեղադրվի նաեւ ջեռուցման համակարգ: Շինարարական աշխատանքներն ավարտին հասցնելու պատրաստակամությամբ՝ ընտանիքին օգնության են հասել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» ղեկավարներն ու աշխատակիցները։ Կամավորները համախմբվել են՝ հասանելիության խնդիրը լուծելու համար: Համատեղ ուժերով՝ փայտյա թեքահարթակի փոխարեն կառուցվել է նորը: Իրականացվել են բետոնացման աշխատանքներ: Հարմարավետ տուն ունենալն արդեն երազանք չէ ընտանիքի համար։
«Եթե ուզում ենք երկիր շենացնել, պիտի պատրաստ լինենք համախմբվելու: Կարողանանք ստեղծել մի բան, որից օգտվողը ոչ թե մենք, այլ մեր հայրենակիցներից մեկն է լինելու: Երբ ամեն անգամ, ինչ-որ տեղ շինարարություն ենք իրակացնում՝ սրտանց ուրախանում եմ: Կամավորների կազմած շղթան, փրկության օղակի նման, գործն առաջ է տանում: Վստահ եմ, որ դրանից ոգեւորվում են ոչ միայն տան անհրաժեշտություն ունեցողները, այլեւ մեր աշխատակիցները: Լուսավոր կյանքի ճանապարհն սկսվում է մարդասիրությունից եւ պատասխանատվությունից: Այդպես են մտածում այստեղ աշխատող մարդիկ: Հակառակ դեպքում չէին աշխատի՝ խնդիրը համարելով ոչ իրենցը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօերն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ամեն ընտանիք իր խնդիրներն ու դժվարություններն ունի։ Այս ընտանիքի պարագայում կարեւոր է նշել, որ տոկունությունը, հումորի զգացումն ու դժվարությունները հաղթահարելու ձգտումը չեն լքել նրանց, եւ կան մարդիկ որոնք պատրաստ են աջակցել՝ ձեռք ձեռքի տալ, թեթեւացնելու ընտանքի ուսերին ընկած տարիների հոգսը։ Թերեւս դա է բնակարանաշինության ծրագրի առաքելությունը»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:

15:21 | 22.08.19 | Новости | 13654
В вайоцдзорском селе Агавнадзор решена проблема полуразрушенного дома и съезда. Семье Бабаян помогли реализующие многолетнее эффективное сотрудничество в сфере домостроительства структуры – ВиваСелл-МТС и «Домостроительный центр Фулер».
Благодаря домостроительной программе Бабаяны уже завершили работы по внутренней отделке дома. Скоро будет установлена также отопительная система. С готовностью довести строительные работы до конца на помощь семье пришли руководители и сотрудники ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер». Волонтеры объединились для решения вопроса доступа. Совместными усилиями вместе деревянного съезда был построен новый. Были осуществлены работы по бетонированию. Уютный дом – больше не мечта для семьи.
«Если мы хотим благоустроить страну, то должны быть готовы к объединению. Должны суметь создать нечто, чем должны пользоваться не мы, а наш соотечественник. Я искренне радуюсь, когда каждый раз где-то мы осуществляем строительство. Сеть волонтеров, как спасательный круг, продвигает работу. Уверен, что от этого воодушевляются не только те, кто нуждается в доме, но и наши сотрудники. Дорога в светлую жизнь начинается с гуманизма и ответственности. Так думают трудящиеся здесь люди. Иначе они бы не работали, не считая проблему своей»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«У каждой семьи свои проблемы и трудности. В случае этой семьи важно отметить, что стойкость, чувство юмора и стремление преодолеть трудности не покинули их, и есть люди, которые готовы содействовать, приложить руки, чтобы облегчить многолетнее бремя семьи. Собственно, в этом и заключается миссия домостроительной программы»,- заявил президент «Домостроительного центра Фулер» в Армении Ашот Егиазарян.