12:34 | 30.08.19 | Նորություններ | 11696
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոն»-ի ղեկավարներն ու աշխատակիցներն այցելել են Կոտայքի մարզի Մայակովսկի համայնքում բնակվող Մուրադյանների ընտանիքին։
Մինչեւ տարեվերջ ընտանիքը կունենա հարմարավետ տուն։
«Մուրադյանները վերջապես կունենան իրենց երկար փափագած սեփական օջախը հայրենի հողի վրա, կազատվեն վարձով ապրելու՝ տարիների ֆինանսական ու հոգեբանական ծանրագույն բեռից: Ընտանիքի համար ու հատկապես՝ երեխայի համար, չափազանց կարեւոր է ապահով անկյուն ունենալու զգացողությունը: Մշտական կարիքը, անընդհատ տեղափոխությունները խանգարում են, որ երեխան ինքնաբավ եւ ուժեղ դառնա: Մենք պետք է օգնենք այս երեխային, այս ընտանիքին՝ մայր հողի վրա ամուր կանգնելու հարցում: Աջակցությունը չի սահմանափակվում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ծրագրին ուղղված ֆինանսական միջոցների հատկացումով: Մենք այստեղ ենք որպես կամավորներ, որպեսզի մեր անձնական ջանքերով օգնենք մեր հայրենակից Մուրադյաններին՝ իրենց երազանքը իրականացնելու հարցում: Երեխայի՝ ուրախությունից փայլող աչքերը տեսնելը մեծ պարգեւ է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Սեփական, արժանավայել պայաններով ապահովված տունը պետք է ոչ թե հեռավոր երազանք լինի ընտանիքի համար, այլ ամենօրյա իրականություն։ Արդեն բազում տարիներ, մենք՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ օգնություն ենք ցուցաբերում ընտանիքներին, որոնք զրկված են եղել տուն ունենալու բերկրանքից։ Ուրախ եմ ասել՝ մինչեւ տարեվերջ Մուրադյանները կավարտեն շինարարական աշխատանքները եւ կունենան իրենց հարմարավետ տունը, իսկ սեփական տունը մարդկանց կապում է հայրենինքի հետ՝ արթնացնելով ապագայի հանդեպ լավատեսությունը»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:

12:34 | 30.08.19 | Новости | 11742
Руководители и сотрудники ВиваСелл-МТС и Центра жилищного сторительства Фуллер посетили семью Мурадян, проживающую в общине Маяковский Котайкской области Армении.
Семья будет иметь уютный дом к концу года.
«Мурадяны наконец получат свой долгожданный дом на родной земле, наконец освободятся от финансового и психологического бремени жизни в арендуемых помещениях. Для семьи и особенно для ребенка крайне важно чувствовать себя в безопасности. Постоянная нужда, переезды мешают ребенку стать самодостаточным и сильным. Мы должны помочь этому ребенку, эта семья твердо стоит на родной земле. Поддержка не ограничивается финансированием ВиваСелл-МТС данной программы. Мы здесь как добровольцы, чтобы помочь нашим братьям в их личных усилиях по осуществлению своей мечты. Видеть, как глаза ребенка светятся от радости, - это отличный подарок»,- сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Дом с должен быть не мечтой для семьи, а повседневной реальностью. Уже много лет мы вместе с ВиваСелл-МТС помогаем семьям, лишенным радости иметь дом. Я рад сообщить, что к концу года Мурадяны завершат строительные работы и обустроят собственный уютный дом, и этом дом соединит людей с их родиной, пробуждая оптимизм в отношении будущего», - сказал президент Центра жилищного строительства Фуллер Ашот Егиазарян.