11:16 | 11.10.19 | Նորություններ | 10317
Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը դասախոսությամբ է հանդես եկել Երիտասարդ առաջնորդների միջազգային BuissUp դպրոցի մասնակիցների առջեւ:
Ունկնդիրները՝ 20-30 տարեկան, տարբեր երկրներից ժամանած 70 մասնակիցներ էին:
Անդրեյ Պյատախինը երիտասարդների հետ կիսվել է իր հաջողության պատմությամբ՝ խոսելով կարիերայի եւ անձնային աճի մասին: Աշխատանքային փորձ ունենալով տարբեր քաղաքներում եւ երկրներում՝ Beeline-ի ղեկավարն ընդգծել է ինտեգրման, նոր մշակույթի ընդունման եւ դրանում աշխատելու կարողության կարեւորությունը: Նա նաեւ խոսել է այն հմտությունների մասին, որոնք անհրաժեշտ են յուրաքանչյուր առաջնորդին ու հաջողակ մենեջերին:
«Մասնագիտական հմտությունների կատարելագործման հարցում ձեր հիմնական օգնականներն ու ուսուցիչներն են ձեր գործընկերները, ղեկավարներն ու ենթակաները: Ամեն օր նոր հավակնոտ նպատակներ դրեք ձեռ առաջ եւ ձգտեք հասնել դրանց` դառնալով ավելի լավը, քան երեկ: Չկան անհասանելի նպատակներ, կարեւոր է չվախենալ պարտություններից, այլ ուրախությամբ ընդունել դրանք որպես անգնահատելի փորձ, վերլուծել եւ եզրակացություններ անել: Հենց սա է հաջողության գաղտնիքը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Կարեւորն այն է, որ հենց երիտասարդ սերունդն է իրականացնում այնպիսի նախագծեր, եւ դրանց մասնակից են դառնում նույն սերնդի այլ ներկայացուցիչներ: Տարբեր երկրներից երիտասարդները հավաքվել են ստեղծագործելու եւ միասին կառուցելու իրենց պայծառ ապագան»,- նշել է Երիտասարդ առաջնորդների աջակցման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գոհար Ղումաշյանը:
Երրորդ տարին անընդմեջ անցկացվող Երիտասարդ առաջնորդների միջազգային դպրոցի կազմակերպիչը Երիտասարդ առաջնորդների աջակցության հիմնադրամն է: Դպրոցը կապող օղակ է սկսնակների եւ արդեն կայացած, բարձրակարգ մասնագետների ու գործարարների միջեւ: Դասընթացների ու սեմինարների թեման էր «Գաղափարից դեպի իրականացում», որի շրջանակում խոսնակները WayUp ձեւաչափով շոշափեցին հետեւյալ թեմաները՝ խնդիրների հայտնաբերում, գաղափարի առաջացում, ապրանքանիշի առաջխաղացում, բիզնես պլանի ստեղծում եւ ներկայացում:
Անդրեյ Պյատախինի ելույթը կայացել է Beeline-ի եւ Երիտասարդ առաջնորդների աջակցության հիմնադրամի համագործակցության շրջանակներում:

11:16 | 11.10.19 | Новости | 10415
Генеральный директор Beeline Андрей Пятахин выступил с лекцией перед участниками Международной школы молодых лидеров «BuissUp».
Глава компании выступил перед 70 слушателями из разных стран в возрасте от 20 до 30 лет.
Андрей Пятахин поделился с молодыми энтузиастами историей своего успеха, рассказав о карьерном и личностном росте. Имея опыт работы в различных городах и странах, гендиректор Beeline отметил важность интегрирования, принятия новой культуры и умения работать в ней. Он рассказал также о навыках, которые необходимы каждому лидеру и успешному управленцу.
«Главные помощники и учителя в повышении профессиональных навыков – ваши коллеги, руководители и подчиненные. Каждый день ставьте перед собой новые амбициозные цели и стремитесь достичь их, становясь лучше, чем вы были вчера. Нет недостижимых целей, главное – не бояться поражений, а принимать их, как бесценный опыт, анализируя и делая выводы. В этом и таится секрет успеха», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Со словами благодарности директор фонда Международной школы молодых лидеров «BuissUp» Гоар Гумашян обратилась к высокопоставленным лицам и зарубежным гостям: «Меня переполняет гордость. Особенно ценно, что именно молодое поколение воплощает в реальность проекты, в которых участниками становятся другие представители того же поколения. Молодые представители разных стран собрались, чтобы творить и вместе созидать свое яркое будущее».
Организатором Международной школы молодых лидеров, которая проводится третий год подряд, является Фонд поддержки молодых лидеров. Школа является связывающим звеном между начинающими специалистами и уже состоявшимися общественными деятелями, бизнесменами, высококвалифицированными специалистами. Тренинги и семинары были проведены на тему «От идеи к реализации», в рамках которой спикеры в формате WayUp выступали на следующие темы: выявление проблем, генерация идей, продвижение бренда, написание и презентация бизнес-плана.
Отметим, что выступление Андрея Пятахина прошло в рамках партнерства Beeline и Фонда поддержки молодых лидеров.