13:21 | 17.10.19 | Նորություններ | 10601
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ մինչեւ տարեվերջ ավարտին կհասցվի Տավուշի մարզում Պառավաքար գյուղում Չիլինգարյանների կիսակառույց տան շինարարությունը:
Ընտանիքն ընդգրկվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի»՝ բնակարանաշինության ծրագրում: Տարիների գործընկերները կարեւոր են համարում հեռավոր մարզերում եւ հատկապես սահմանամերձ գյուղերում բնակվող ընտանիքներին աջակցելը:
«Ինձ ոգեւորում է այն փաստը, որ սահմանին ապրող ընտանիքը, անկախ դժվարություններից եւ ունեցած խնդրից՝ ձգտում է մնալ իր ծննդավայրում ու շենացնել հայրենի հողը: Դա եւ՛ ուժեղ կամքի, եւ՛ անմնացորդ նվիրման հրաշալի օրինակ է: Այս ընտանիքին ուզում եմ տեղեկացնել, որ իրենց երազանքներն իրականանալու են, պարզապես խախտվելու է դրանց հերթականությունը. տան երազանքն իրականություն կդառնա ավելի վաղ, ու նրանք կմտածեն մյուս երազանքի՝ զավակներ ունենալու մասին: Ուրախ եմ, որ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» հետ համագործակցությամբ աջակցելու ենք ձեզ: Գուցե, աշխատանքային հագեցած ժամանակացույցի պատճառով չկարողանանք մասնակցել տան շինարարությանը, սակայն ձեզ հետ ենք», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Պառավաքարում Չիլինգարյանների ընտանիքը բնակարանաշինության ծրագրում ընդգրկված հինգ ընտանիքներից մեկն է:

13:21 | 17.10.19 | Новости | 10705
При поддержке ВиваСелл-МТС до конца года будут завершены строительные работы полуразрушенного дома семьи Чилингарян из села Паравакар Тавушской области.
Семья была включена в домостроительную программу компании ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер». Партнеры подчеркивают важность поддержки семьям, проживающим в отдаленных регионах, в частности, в приграничных селах.
«Меня воодушевляет тот факт, что проживающая на границе семья, несмотря на трудности и жилищную проблему стремится остаться на своей малой родине и благоустраивать родную землю. Это замечательный пример и силы воли, и безостаточной отдачи. Хочу сообщить этой семьей, что их мечты сбудутся – просто немного в ином порядке. Мечта иметь хороший дом сбудется раньше, и они будут уже думать над осуществлением другой мечты – рождением детей. Рад, что при сотрудничестве с «Домостроительным центром Фулер» окажем вам поддержку. Из-за насыщенного графика работ мы не смогли участвовать в строительных работах, но мы с вами»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.