11:03 | 17.01.20 | Նորություններ | 4418
Հայաստանի տարբեր մարզերում բնակարանաշինության խնդիր լուծող գործընկերներ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ու «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» 2020թ. առաջին շրջայցը կատարել են Կոտայքի մարզի Մայակովսկի գյուղում:
Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարներն ու թիմերը Մուրադյանների ընտանիքում հյուրընկալվել են երկրորդ անգամ: Առաջին հանդիպումը եղել է 2019թ. ամռանը՝ կամավորության սկզբունքով շինարարություն իրականացնելու նպատակով: Հերթական հանդիպման առիթը նոր բնակարանում Նոր տարին առաջին անգամ սեփական հարկի տակ նշած ընտանիքի զգացողությունը գնահատելն է եղել:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շնորհիվ, 2019թ. լուծվել է Հայաստանի 10 մարզում բնակվող 46 ընտանիքի բնակարանային խնդիր։ Տարիների համագործակցության արդյունքում աջակցություն է ստացել 208 ընտանիք, որից 13-ը՝ Կոտայքի մարզում:
«Աշխատանքային ծանրաբեռնվածությամբ պայմանավորված՝ միշտ չէ, որ հաջողվում է այցելել բոլորին, բայց մենք ձգտում ենք հնարավորին անել դա: Տարիների փորձը ցույց է տվել, որ քայլը շատ կարեւոր է՝ երկար ճանապարհ անցնելու համար: Տանտերերի հետ անմիջական շփումն ու արված աշխատանքի նկատմամբ նրանց վերջնական գնահատականն օգնում են ստանալ շատ օբյեկտիվ պատկեր եւ առավել արդյունավետ դարձնել հետագա քայլերը: Սա նաեւ հաշվետվություն ներկայացնելու լավ միջոց է, որն արտահայտվում է եւ՛ թվերի, եւ՛ կյանքի՝ նոր որակի ձեւով: Բոլորս էլ կարող ենք ունենալ տարբեր խնդիրներ եւ տարիների ընթացքում գուցե նաեւ լուծել դրանք, բայց երբ զգում ենք, որ մենակ չենք, առավել վստահ ենք հաղթահարում դրանք: Վերականգնված հավատն ամենակարեւորն է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Արդեն երկար տարիներ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ աջակցում ենք կարիքավոր ընտանիքներին՝ հարմարավետ, արժանապատիվ պայմաններով ապահովված տուն ունենալու հարցում։ Մեր օգնությամբ, ինչպես նաեւ ընտանիքի ձգտման եւ աշխատասիրության շնորհիվ, այս երիտասարդ ընտանիքն արդեն ունի սեփական տուն։ Պետրոսի որդին ստիպված չի լինի անցնելու այն դժվարություններով, ինչով անցել է հայրը։ Նա կունենա անհոգ մանկութուն»,- նշել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:

11:03 | 17.01.20 | Новости | 4516
Первый цикл домостроительной программы ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» 2020 года стартовал в селе Маяковский Котайкской области.
Руководители и команды организаций партнеров гостят в семье Мурадян уже второй раз. Первая встреча состоялась летом 2019 года с целью осуществить строительные работы по принципу волонтерства. Поводом для второй встречи послужила оценка эмоций семьи, впервые встретившей новый год в собственном доме.
Благодаря финансированию ВиваСелл-МТС и осуществляемой «Домостроительным центром Фулер» жилищной программе, в 2019 г. была решена жилищная проблема 46 семей из 10 областей Армении. В результате многолетнего сотрудничества поддержку получили 208 семей, 13 из которых проживают в Котайкской области.
«Мы всегда стремимся посещать все семьи, хотя из-за насыщенного рабочего графика нам не всегда удается сделать это. Многолетний опыт показал, что этот шаг очень важен для преодоления длинного пути. Непосредственное общение с хозяевами дома и их итоговая оценка проделанной работе помогают получить объективную картину и сделать последующие шаги более эффективными. Это также хороший способ отчета, который выражается новым качеством и в цифрах, и в жизни. У всех нас могут быть разные проблемы, которые, возможно, с годами сможем преодолеть, но когда мы чувствуем, что не одни, преодолеваем их увереннее. Восстановленная вера – самое важное»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.