16:56 | 29.03.20 | Նորություններ | 215887
«Ռոստելեկոմ» ընկերությունը անընդմեջ միջոցառումներ է ձեռնարկում արտակարգ դրության օրերին բնակչությանը որակյալ եւ հասանելի ծառայություններ մատուցելու ուղղությամբ:
Ընկերությունը ծառայություններ է մատուցում կարանտինային հատուկ հսկողության վայրերում՝ ապահովելով տարատեսակ կապի միջոցներով եւ միաժամանակ հաճելի եւ հետաքրքիր դարձնելով ժամանցը մեկուսացման ընթացքում:
Կարանտինային մեկուսացման առաջին իսկ օրվանից ընկերությունն անվճար ինտերնետ հասանելիություն է ապահովում Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցում: Հետագայում «Ռոստելեկոմ»-ը անվճար բարձրացրել է ինտերնետի թողունակությունը թե՛ «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցում, թե՛ այլ կարանտինային վայրերում, այդ թվում՝ Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում (Սպորտ բազա):
«Մենք գիտակցում ենք, թե այս օրերին որքան կարեւոր է լինել մեր ինքնամեկուսացված քաղաքացիների, այդ թվում բժիշկների կողքին, ովքեր անում են անհնարը՝ հանուն բոլորիս առողջության: Ընկերության կողմից տրամադրվող որակյալ ծառայությունները հնարավորություն կտան Ծաղկաձորում մեկուսացված մեր քաղաքացիներին անխափան կապի մեջ լինելու արտաքին աշխարհի հետ եւ կարանտինային ժամանակահատվածը հնարավորինս արդյունավետ օգտագործելու համար»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
«Ռոստելեկոմ» ընկերությունը արտակարգ դրության ամբողջ ընթացքում շարունակական միջոցառումներ է ձեռնարկում՝ քաղաքացիներին որակյալ ինտերնետ կապով եւ հեռահար աշխատանքի համար լրացուցիչ ծառայություններով ապահովելու համար: Առավել մանրամասն տեղեկատվություն տեղադրված է ընկերության պաշտոնական կայքում եւ պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջում:

16:56 | 29.03.20 | News | 215899
Rostelecom takes consistent measures to secure high-quality, accessible services for subscribers during the state of emergency.
The company is providing a wide range of services in the quarantine zones, securing the recreation of the isolated people. Since the first day of the quarantine, Rostelecom provided free internet in Golden Palace hotel in Tsaghkadzor and later increased the network capacity for free in the hotel as well as other quarantine zones, such as the main sports base of Tsaghkadzor.
“We understand how important it is to support our quarantines compatriots, including doctors who do everything in their power to help us stay healthy. Our high-quality services will keep the quarantined people connected with the outside world and allow them to use the days of quarantine for good purposes,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
Rostelecom takes consistent measures to secure high-quality communications for subscribers during the state of emergency and create additional opportunities for remote working. More information is available on the company’s official website and Facebook page.